Roda JC wil het publiek vaker vermaken De tegenstander 27 Roda JC vormttraditioneel een lastige opponent. De laatste jaren heeft Ajax vooral in Kerkrade de handen vol aan de Limburgers. In september was Roda JC, in Kerkrade, verantwoordelijk voor Ajax' eerste competitienederlaag. tekst 1 Sander Berends Voor aanvang van het seizoen stelde trainer Huub Stevens zich een aantal doelen. Twee daarvan, het bereiken van de play-offs en Europees voetbal, zijn overgenomen van vo rig seizoen. Toen eindigde Roda JC, na een knappe inhaalrace, op de achtste plaats en strandde het uiteindelijk in de play-offs op sc Heerenveen. 'Maar ik vond dat we het publiek te weinig hebben vermaakt. De prestaties wa ren erg wisselvallig en dat reken ik mezelf ook aan. Dit seizoen wil ik graag dominant voetbal met mijn ploeg spelen en daarnaast moeten de toeschouwers vaker tevreden het stadion verlaten,' aldus de coach. De eerste ingreep deed hij in het systeem. De Roda Juliana Combinatie speelt dit sei zoen 4-3-3 met een schaduwspits. De posi ties worden afwisselend ingevuld. Meestal acteert Jamaïque Vandamme (afkomstig van SV Roeselare) op rechts, de Est Andres Oper in het centrum en Sekou Cissé aan de lin kerkant. Soms kiest Stevens voor een andere Belg, Dieter Van Tornhout. De jeugdinterna- tional werd afgelopen zomer overgenomen van Club Brugge, dat hem had uitgeleend aan Sparta. Op de nummer 1 O-positie stelt Stevens dit seizoen vaak Kemy Agustien op. De mid- denvelder is gehuurd van AZ, dat hem weer overnam van Willem II. I Uit de zomermutaties kan geconcludeerd worden dat Stevens streeft naar een nieuwe identiteit. 'Roda JC moet weer herkenbaar worden,' gaf de trainer aan. De afgelopen jaren was de club verworden tot een smelt kroes van diverse nationaliteiten. De nieuwe lingen zijn stuk voor stuk Nederlandstalig. Huub Stevens op de bank bij Roda JC. PRO SHOTS/Jurgen Mols Adil Ramzi, overgenomen van AZ, is daar het laatste bewijs van. De Marokkaan is de huidige clubtopscorer. Roda JC begon het seizoen goed door middel van overwinningen op Excelsior en ADO Den Haag en de gememoreerde thuis zege op Ajax. Daarna werd de prestatie curve iets wisselvalliger; maar de club verloor zijn positie in de subtop niet. Ook het beker toernooi biedt mogelijkheden. De 'Trots van het Zuiden' ontvangt op 24 januari Jong AZ. Het groeiproces in Kerkrade zet zich door. Maar of dat ook volgend seizoen met trainer Huub Stevens gebeurt, is nog afwachten. Zijn contract loopt af. Over zijn toekomst volgt binnenkort duidelijkheid. Ajax Kick Off Roda JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 23