Perspectief onrust in de Amsterdamse ploeg kroop, is ook insider Stekelenburg niet duidelijk. 'De wed strijd tegen PSV ging verloren na een moment, een vrije trap,' kijkt Stekelenburg terug met iets van gezonde weerzin in stem en blik. De doelwachter wordt liever niet herinnerd aan de tegengoal. Ajax opende de thuiswedstrijd tegen de Eindhovenaren sterk. Een vrije bal en de daaruit voortvloeiende tegentreffer deed de ploeg van trainer Henk ten Cate alsnog de das om. De voordelige marge die de Ajacieden op de Eindhovenaren hadden, is inmiddels een negatieve geworden. 'Tegen Sparta Praag hadden we het met zijn tienen (na rood voor Emanuelson, red.) ook al moeilijk. Enkele dagen later gingen we zelfs onderuit tegen Sparta Rotterdam. Waar die wisselvalligheid vandaag komt? Ik heb geen idee. Het is soms onrustig in de ploeg. Geen idee hoe zoiets ont staat. Als je die dingen zou kunnen begrijpen, als er een manier is om onrust tegen te gaan, kan je problemen voorkomen. Helaas laten deze ongrijpbare dingen zich niet uitleggen.' Na de mindere periode bood het spel tegen AZ wel weer perspectief. De Amsterdammers waren een helft lang heer en meester over de Alkmaarders, al zag AZ-trainer Louis van Gaal dat achteraf en tamelijk verrassend heel anders. De tweede helft kroop er toch weer onrust in het Amsterdamse spel. Een Maarten Stekelenburg 15 wilde tackle van Grétar Steinsson op het onderstel van Urby Emanuelson bracht de elf Ajacieden op het ArenA-gras opnieuw in beroering. Althans, zo kwam het over op de toeschouwers op de tribune. Ajax was de regie kortstondig kwijt. Tegentreffers van Shota Arveladze en David Mendes da Silva waren het gevolg. 'We speelden een helft echt fantastisch tegen AZ. Eigenlijk hadden we na onze openings goal ook de 2-0 en 3-0 moeten maken. Toch liep het de tweede helft niet lekker. Eigenlijk ongelooflijk.' Omdat de doelman een afstand knal van Julian Jenner moest lossen, kon Mendes da Silva de 2-1 maken. Opnieuw ontbeerde de Ajacied keepersfortuin. 'Het zag er slecht uit, dat weet ik,' zoekt Stekelenburg de fout toch vooral bij zichzelf. 'Al zat er ook wel een vreemde curve aan de bal. Het zijn momenten waarvan je leert. Volgende keer doe je zoiets beter. Pech ook dat de bal net voor de voeten van Mendes belandde. Alles bij elkaar hebben we tegen AZ te weinig gekregen.' Op het puntenverlies tegen de Alkmaarders vervolgden de Ajacieden het seizoenpad met zeges op Zulte Waregem en Excelsior. Op de optredens van Stekelenburg viel niets aan te merken; hij hield zijn doel bijna 180 minu ten schoon. Bijna twee wedstrijden. Op het Rotterdamse sportpark Woudestein slaagde alleen oud-Ajacied Mitchell Piqué erin de doelman in de blessuretijd te verslaan. Helaas scoorde de invaller bij Excelsior na een slip pertje in de Ajax-defensie. De 1-3 uitzege kwam er niet meer mee in gevaar. De achter volging op lijstaanvoerder PSV wordt onver minderd vervolgd. De Eindhovenaren moeten na de winterstop worden bijgehaald. Herstel: de Eindhovenaren moeten worden ingehaald. Erop en er over is voorlopig het credo in en rondom de Amsterdam ArenA. 'We hebben ons dipje hopelijk gehad,' doelt de goalie op de periode waarin Europees en na tionaal veel punten werden gemorst. 'PSV zal zijn dip nog wel krijgen. Althans, dat hopen we natuurlijk wel. Helemaal na ons gelijkspel tegen AZ. Dat ze bij PSV genoeg kwaliteit hebben, is inmiddels wel gebleken. Doelman Gomes valt de laatste weken ook erg op.' Glimlachend: 'Of ik tijdens een samenvatting Ajax Kick Off Roda JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15