Maarten Stekelenburg 13 seerd, komen zijn medespelers in beeld... Basten Timmer weer opriep als reservedoel- Op miraculeuze wijze werd het rampseizoen man van de nationale ploeg. 2005-2006 toch nog besloten met een beker zege. De Ajax-keeper droeg nadrukkelijk bij Hier en nu aan het succes. Op het bekerfeestje volgde Dat was toen. In het hier en nu kwamen Ajax toch weer een nieuwe deceptie. Ditmaal met en AZ een gelijkspel overeen, werden Zulte Oranje op het WK in Duitsland. De interna- Waregem en Excelsior opzij geschoven en tionals van Oranje, met Stekelenburg in hun wacht met Roda JC de nieuwste uitdaging, midden, lieten op het clubseizoen een teleur- 'Ups en downs horen nu eenmaal bij het voet- stellend WK volgen. Een klein persoonlijk sue- bal,' stelt Stekelenburg broodnuchter vast. De I cesje bracht de Mondiale Stekelenburg overi- decembermaand lijkt de aangewezen maand I gens wel. Bondscoach Marco van Basten pro- om de balans op te maken van het bijna voor- moveerde de Ajacied van derde naar tweede bije jaar. Plussen en minnen worden toege- doelman. Stekelenburg ging Henk Timmer in licht. '2006 was ook voor mijzelf een jaar met de pikorde voorbij, maar moest de onaantast- mooie en met minder mooie momenten,' ver- bare recordinternational Edwin van der Sar telt Stekelenburg zijn verhaal. 'Mijn plek in de wel voor zich dulden. Kort na de prima start WK-selectie was een persoonlijk hoogtepunt, van het nieuwe Eredivisieseizoen 2006-2007 Terwijl de bekerwinst en de overwinning in de j verbaasde de Ajacied anderen, maar vooral play-offs vooral voor mijzelf én de club fan- ook zichzelf met een weinig ge- tastisch waren. Het snel moeten opgeven van lukkige seizoenstart. Nooit i desastreus, wel ongeluk- kig. De doelman moest i j het tijdelijk stellen zonder broodnodig keepersgeluk. i Stekelenburg gaf het zelf ruiterlijk toe en was dan ook niet verbaasd toen Van de titelstrijd, afgelopen seizoen, en de uit schakeling voor de Champions League door FC Kopenhagen behoren tot de mindere momenten.' De Deense mokerslag buiten beschouwing gelaten, begon Ajax sterk aan het huidige seizoen. De voetbalmachine van trai- Ajax Kick Off Roda JC ner Henk ten Cate haperde pas na de nipte thuisnederlaag tegen PSV (0-1). Tal van oorzaken werden aange voerd voor het zo plot seling invallende verval. Ook de buitenwacht liet zich niet onbetuigd in de zoektocht naar oorzaken. Waarom plotseling zoveel

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13