Ajax is een beetje van slag W'i\ m onze gastenJ 24 december 2006 Ja, Ajax. Een naam die in voetballand staat als een huis. 29 landstitels, 16 keer winnaar van de nationale beker, 5 keer winnaar van de Johan Cruyff Schaal, 2-voudig Wereldbekerwinnaar, 3 keer winnaar van de Super Cup, 1 keer van de UEFA Cup, 1 keer van de Europa Cup 2 en 4 keer van de Europa Cup 1 (Champions League). Een erelijst om U tegen te zeggen. Maar op een roemrijke geschiedenis bouw je geen toekomst. De situatie vandaag de dag is dat Ajax al twee seizoenen achtereen geen kampioen is gewor den (dat doet zeer in Amsterdam) en dat het inter nationaal steeds moeilijker wordt aan te haken bij de grote clubs uit landen als Engeland, Frankrijk, Spanje, Italië en Duitsland. En dat heeft uiteraard weer alles met geld te maken. Niettemin blijft Ajax ambitieus. Zoals het natuurlijk ook hoort. Met creativiteit en inventiviteit kan veel en incidenteel zelfs alles worden gecompenseerd. In het voetbal is het geen uitgemaakte zaak dat het kwartje altijd wint van het dubbeltje. Daarom is Ajax in februari in het UEFA Cup-toernooi niet kansloos tegen de Duitse koploper Werder Bremen. En daarom hoeft ook Vitesse zich vandaag niet bij voorbaat neer te leggen bij een nederlaag tegen Ajax. Ajax zit in een moeilijke periode. Na 11 wedstrijden voerden de Amsterdammers de ranglijst aan met twee punten voorsprong op PSV. Op dit moment, na 17 wed strijden, staat Ajax derde met acht punten achterstand op datzelfde PSV. De laatste zes wedstrijden lever den Ajax slechts acht punten op. Na een ongelukkige 0-1 thuisnederlaag tegen PSV op 12 november, werden punten gemorst tegen FC Twente (1-1), Sparta (3-0 nederlaag) en AZ (2-2). Alleen van Willem II (6-0) en Excelsior (vorig weekeinde, 3-1) werd de afgelopen weken gewonnen. Helemaal kansloos in de titelrace is Ajax nog niet, maar dan zal het puntverlies moe ten worden beperkt. Een doel op korte termijn zal in ieder geval zijn om dit kalenderjaar tegen achtereen volgens Vitesse, Roda JC en NEC geen punten meer te verspelen. Vanmiddag moet Ajax het doen zonder John Heitinga en Kenneth Perez, beiden zijn geschorst. De tegen Excelsior vanwege een blessure ontbrekende Wesley Sneijder keert waarschijnlijk terug in de basisopstel ling. Op het middenveld krijgt hij gezelschap van Gabri en Urby Emanuelson. Voorin spelen waarschijn lijk Tom de Mul, Klaas-Jan Huntelaar en Ryan Babel, en achterin Jaap Stam en Zdenek Grygera in het centrum en George Ogararu en Thomas Vermaelen aan de zij kanten. In het doel staat zoals altijd de betrouwbare Maarten Stekelenburg.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9