Henk ten Cate en Trainer van Ajax sinds het begin van dit sei zoen is Henk ten Cate (52). Een eigenzinnige man in wie niemand vroeger (bijvoorbeeld in de tijd dat hij bij SC Oranje in Arnhem en later Rheden speelde) een toekomstig toptrainer zag. Vanaf het moment echter in 1988 dat hij assistent-trainer werd bij Oo Ahead Eagles is het crescendo gegaan met de carrière van Henk ten Cate. De eerste club waar hij voor iedereen zicht baar liet zien dat hij spelers en een elftal beter kan maken, was Vitesse. Ten Cate was slechts anderhalfjaar in Arnhem werk zaam (toen wees de toenmalige voorzitter Karei Aalbers hem de deur), maar eindigde in het seizoen 1997-1998 wel op een fraaie derde plaats. Nog altijd de hoogste klasse ring van Vitesse sinds de terugkeer van de club naar de Eredivisie in 1989. In de jaren tussen 1998 en heden pres teerde Henk ten Cate boven gemiddeld met achtereenvolgens KFC Uerdingen 05, MTK Boedapest, NAC en Barcelona. Bij die laatste dub was de geboren Amsterdam mer assistent van Frank Rijkaard, maar velen 'verdenken' Ten Cate ervan de man te zijn achter het winnen van de Champions League door Barcelona en het kampioen schap. Ajax liet z'n oog vallen op Henk ten Cate als opvolger van de ontslagen Danny Blind. En hoewel een derde plaats halverwege de competitie met acht punten achterstand op koploper PSV de beleidsbepalers in Amster dam niet zal plezieren, maakt Ten Cate zijn faam ook in Amsterdam waar. In korte tijd heeft hij van Ajax weer een goed voetbal lend elftal gemaakt. De laatste weken zijn de prestaties wat wisselvallig, maar gezien de reputatie van Ten Cate mag worden ver wacht dat het elftal de komende maanden verder groeit. Met in ieder geval ook één nieuwe aanwinst: na de winterstop komt NAC-aanvaller Leonardo naar Amsterdam.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 8