'Een spits wil altijd scoren' Mads junker Hoe serieus was daarbij een eventueel vertrek? "Het was een combinatie van teleurstelling en het toekomstperspectief. Ik ben 25 jaar, was een paar keer geselecteerd voor het nationale elftal en dan wil je elke wedstrijd spelen. Vitesse gaf gelukkig snel aan mij niet kwijt te willen en dat geldt ook voor mij.' Je hebt de Nederlandse taal niet voor niets al zo goed onder de knie? Lachend:"Het kan nog beter. De taal probeer ik dage lijks te verbeteren. Ik leer het mezelf aan door Neder landse kranten te lezen en tijdens films de Nederlandse ondertiteling zoveel mogelijk te gebruiken. Ook buiten het voetbal wil ik mij zo goed mogelijk verstaanbaar maken. Vind je dat je fysiek sterker moet worden? "Dat is toch een beetje mijn probleem, ik weet het. Ik werk er ook hard aan door meer te eten en spierkracht te ontwikkelen. Het helpt allen niet voldoende. Tijdens vakanties bijvoorbeeld val ik standaard een paar kilo af, terwijl ieder ander aan zou komen! Zo zit mijn lichaam denk ik in elkaar." De supporters hebben in ieder geval het vertrou wen in jou behouden. Dat moet je goed hebben gedaan? "Absoluut. Vanaf de eerste wedstrijd zag ik Deense vlaggen in het stadion en laatst zelfs een spandoek met Deense teksten. Dat is voor elke speler een aan moediging. Ik probeer dan ook zoveel mogelijk terug te doen voor de supporters. Ik ben sowieso iemand die vrij snel contact zoekt met het publiek. De boel een beetje oppeppen en sfeer creëren, dat vind ik mooi.' Vanmiddag ook weer tegen Ajax? "Ik zal mijn best doen. Ik verwacht een mooie wed strijd en voor ons is het een goede test. Met de laatste wedstrijden in het achterhoofd lijkt Ajax op een goed moment te komen. Mijn ouders, broer en oma zijn, natuurlijk vanwege de Kerstdagen, aanwezig in Gelre- dome en ik hoop voor hen en voor de supporters voor een mooie kerstcadeau te kunnen zorgen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7