m voelt zich in nieuw syste O Tekst: Paul Meima Fotografie: Pics United Vitesse Media Mads Junker werd bijna een jaar geleden voor veel geld naar Vitesse gehaald. In zijn eerste, halve sei zoen scoorde de technisch begaafde aanvaller vijf keer. Na een matige start van dit seizoen moest hij na vier wedstrijden plaats nemen op de reserve bank. Teleurstelling overheerste, maar door hard te werken verdiende hij twee weken geleden te gen RKC Waalwijk weer een basisplaats. De Deen is opgelucht weer te kunnen spelen, maar weet heel goed dat het tij snel kan keren. Je staat weer een basisplaats én het gaat goed. Dat moet een goed gevoel geven? "Jazeker. Iedereen in de ploeg presteert op dit moment prima en we hebben twee keer op rij gewonnen, met daarvoor een prima wedstrijd tegen PSV. Dan gaat al snel de vlag uit natuurlijk. Een verklaring voor het goe de spel? ledereen is, behalve Gill Swerts dan, fit. Verder lijkt de verandering van systeem ons goed te doen. Het geeft de spitsen meer vrijheid in het veld en we creë ren veel kansen. Voor mijzelf was het doelpunt tegen RKC belangrijk. Toen wist ik dat ik de bal er gelukkig nog in kon schieten." Wat was volgens jou de reden voor de wisseling. De resultaten van het team of dat jij te weinig scoorde? "Beide, denk ik. We begonnen de eerste wedstrijd goed, maar verloren daarna drie keer op rij. Zelf was ik ook helemaal niet tevreden en zolang goede resulta ten uitblijven, weet je dat het steeds moeilijker wordt. Zelfs een spits als Klaas-Jan Huntelaar kreeg kritiek te verwerken toen hij even niet scoorde. Ik voelde mij ook niet zo 'happy' op de nummer tien positie. Niet de hele wedstrijd tenminste. Daar heeft Vitesse betere spelers voor, zoals Kaya, Pryor en Hersi. Ik heb meer de vrijheid nodig." Het systeem met twee spitsen past jou beter dan met drie? "Ik ben er mee opgegroeid en het dus meer gewend. De loopacties zijn bekend en het gebruik van de ruimtes zijn automatismen. Danko (Lazovic, red.) en ik voelen elkaar ook steeds beter aan. Hij is een slimme speler met een uitstekende actie en altijd dreigend naar het doel toe. Ik ben meer de speler die de ruimtes in duikt en zoekt naar de mogelijkheden en de combinatie." Het was dus even verbijten op de bank? "Het was een moeilijke periode voor mij en lang geleden dat ik niet tot de basis behoorde. Vijf of zes jaar geleden, als jonge speler bij Bröndby zat ik ook een tijdje op de bank. Toen had ik twee internationals voor me. Nu was de situatie anders. Ik ben 25 en als buitenlander ben ik niet aangetrokken om op de bank te gaan zitten. De eerste twee weken voelde ik daar door vooral teleurstelling. De trainer merkte dat ook en zei dat ik op die manier niet terug zou keren in het www.vitesse.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 4