Geen reputaties, maar prestaties' 'Bij Ajax wil ik nog verder doorgroeien' interviewJ Ajacied Tom de Mul terug in Gelredome 24 december 2006 Tekst: Pieter Ploeg Fotografie:Pics United Tom De Mul keert vanmiddag terug in Gelredome. Terug in Arnhem, waar hij vorig seizoen op huur- basis nog uitkwam voor Vitesse. Na een jaartje bij de geelzwarten, speelt hij vanmiddag in het rood en wit van AFC Ajax. Terug in Gelredome, maar ook terug bij zijn Belgische voetbalvrienden, Gill Swerts, Tim de Meersman, Onur Kaya en Siebe Blondelle. "Ik heb het altijd erg naar mijn zin gehad in Arnhem. Het was een leuke tijd, waarin ik ook erg veel geleerd heb. Assistent-trainer Pieter Huis tra was een goede leermeester voor mij," zegt De Mul aan de vooravond van het competitieduel tegen zijn oude club. In de paar maanden dat de twintigjarige vleugelspits nu onder Henk ten Cate traint, zijn hem al veel dingen opgevallen, die bij Ajax anders zijn dan vorig jaar bij Vitesse, "ledereen moet zich steeds weer bewijzen. Je kunt bij Ajax zó in de basis staan, maar als je op de training minder goed presteert, zit je ook zó op de bank. Je moet bij Ajax elke week opnieuw laten zien, dat je een basisplaats verdient", aldus de Belg, die heeft gezien dat ook Vitesse-trainer Aad de Mos met hetzelfde bijltje hakt. "Reputaties gelden niet. Prestaties, daar gaat het om". "Henk ten Cate zit er bovenop, is altijd scherp en houdt je continu in de gaten. Dat maakt spelers be ter. Zijn manier van werken is zeer effectief. Als speler word je inderdaad beter", zegt Tom de Mul, die sinds enkele weken zelfstandig woont in de Amsterdamse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33