L J Peter Boeve 24 december 2006 vallende linksback die je tegenwoordig weer terug ziet komen en die ook op de linksbuitenpositie terecht komt en een goede voorzet kan geven. Verdedigen kon ik in feite niet zo goed, dus ik dacht dat als ik heel veel aanviel die aanvaller wel achter mij aan zou moe ten. Later ben ik het verdedigen beter gaan begrijpen, maar aanvankelijk moest ik er niks van hebben en ik heb daardoor heel wat kaarten opgelopen'. De promotie van 1977 betekende voor Peter Boeve met Vitesse zijn debuut in de eredivisie. Henk Bosveld speelde de hoofdrol in het elftal van toen, niet alleen als speler, maar hij was ook in grote mate sfeer bepa lend en mede daardoor vertoefde Peter graag in zijn omgeving. 'Hier in het dorp waren er een heleboel mensen die naar onze wedstrijden toe wilden en er moesten dus kaartjes komen. Ik vond die aandacht voor mij in het dorp trouwens wel mooi. Dan regelde ik dat we naar de sigarenzaak van Henk en zijn vrouw Hennie in Arnhem gingen en daar kochten we dan zo'n veertig, vijftig kaartjes. De achterliggende gedachte was dat ik mooi naar Henk kon en hij verdiende er nog een paar centen aan. Het was dat echte sigarenzaakwerk waar je de supporters ontmoette, waar je over van alles en nog wat met iedereen kletste, vooral over Vitesse natuur lijk, en ik vond het als jong spelertje prachtig om ook op die manier met de grote Bosveld contact te hebben, want ik had heel veel bewondering voor hem, zowel als mens als speler'. Peter stak veel van Henk Bosveld op en vond het geen probleem dat hij zo af en toe tijdens een wedstrijd flink onderuit de zak van hem kreeg, of tijdens de training als correctie wel eens een metertje de lucht in ging, maar hij voelde zich als jonkie geaccepteerd door de gevestigde orde en dat kwam ook op andere wijze tot uiting. 'Het beste bewijs daarvoor is dat ik meegevraagd werd naar de sauna in Velp. Nou was ik ook wel zo bijdehand om me te laten uitnodigen, maar dat ik mee mocht zei toch heel veel. Dat ging niet van de club uit, dus het was best apart dat ze me mee vroegen. Ze gingen dan ook altijd kaarten, maar daar mocht ik niet aan mee doen, daar hadden ze een apart ploegje voor. Ik ging dan wel regelmatig iets voor ze te drinken halen en daar voelde ik me echt niet te groot voor. Je zou het misschien niet denken, maar ook die saunabezoeken waren een onderdeel van mijn leerproces door goed te luisteren en te zien hoe de boel in elkaar zit om daar je voordeel mee te doen. Toen ik later bij Ajax kwam besefte ik pas echt goed hoe belangrijk dat allemaal voor mijn ontwikkeling als voetballer geweest is.' Bij zijn vertrek naar Ajax in 1979, waar hij tot 1988 zou spelen, kreeg hij een oorkonde met alle hand tekeningen van de spelers erop en bij het kijken ernaar komt dat heel speciale Vitesse-gevoel weer boven en dat hij nooit meer kwijt zal raken. 'Ik voel me nog altijd bij Vitesse betrokken. Daar lig gen mijn voetbalwortels. Die zijn geel-zwart en hoe de mensen mij daar indertijd binnengehaald hebben was fantastisch. Ik ben nog altijd dankbaar voor de manier waarop ik er opgeleid werd, hoe ze met je omgingen en het warme hart dat ik van de mensen bij Vitesse meegekregen heb. Die mensen hebben me de kans gegeven mijn droom van succesvol profvoetballer uit te laten komen en dat is toch het mooiste dat er is.' Peter Boeve, tweede van links

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 25