RETER BOEVE: ÜEERMOMENTEN IN DE SAUNA Tekst: Marco Verwey Fotografie: Pics United illustratie: Archief Vitesse In 1974 verruilde Peter Boeve toen hij zeventien was 'Prins Bernhard' uit het liefelijke Uddel op de Veluwe voor Vitesse.Hij was gescout door Vitesse, maar niet als de linksback die uiteindelijk veertien interlands op die positie speelde. Integendeel, hij was nadrukkelijk opgevallen als veel scorende lin kerspits en op die grond werd hem gevraagd maar eens in Arnhem te komen praten. Aldus geschiedde en zo kwam hij in de Vitesse-jeugd terecht, maar het leidde nou niet direct tot de jongensdroom die in vervulling leek te gaan op het moment dat hij op Monnikenhuize aan de slag ging. Het uiteindelijke resultaat was dat hij de koe zelf maar bij de horens pakte om zijn voetbalcarrière een beslissende wen ding te geven. 'De trainers van het eerste van toen, Bulatovic en de Bouter, zagen het kennelijk niet zo in me zitten, maar daarna kwam Henk Wullems. Dat was in 1976. Hoe ik dat als jeugdspeler durfde weet ik eigenlijk nog niet, maar ik heb Wullems toen opgebeld en verteld van mijn niet te temperen ambities om een goede prof voetballer te worden en toen zei hij tegen me dat ik in de voorbereiding mocht meetrainen. Hij heeft dat ook gezien als zelfwerkzaamheid en eigenlijk heeft hij zich vanaf dat moment over me ontfermd. De hele zo mer heb ik toen doorgetraind en op het moment dat die voorbereiding begon was ik al in topconditie en dat heb ik toen ook kunnen laten zien. Het resultaat van dat zelfinitiatief was dat ik nooit meer bij de se lectie weggeweest ben. Eerst heeft hij me toen omge vormd van linksbuiten tot linker middenvelder en toen Ad Mellaard stopte werd ik linksback, eigenlijk de aan- www.vitesse.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 24