Gill Swerts Hoe is je eerste week in Antwerpen verlopen? "Dinsdagochtend ben ik voor het eerst in Antwerpen geweest. Na het gesprek kon ik meteen beginnen. Voor de zekerheid had ik mijn spullen meegenomen en achteraf was dat een goede keuze. Woensdag en donderdag werd 's ochtends eerst de knie bekeken en gecontroleerd. Daarna heb ik onder begeleiding di verse oefeningen gedaan. Vrijdag werd het programma opgedeeld in trainingsoefeningen en aquajoggen. Voor de aankomende weken wordt het programma telkens aangepast en opnieuw samengesteld, afhankelijk van de vorderingen van de knie." Je bent vast niet de enige voetballer die er revalideert? Nee, ik kwam meteen al een aantal voetballers tegen met dezelfde blessures. Kevin van Dessel (Roda JC) bij voorbeeld, die ook voor de tweede keer geopereerd is. En ook Bob Peeters (Lierse SK) loopt hier rond. Hij is trouwens bijna hersteld en mag binnenkort weer het veld op. Met die jongens kun je toch over je blessure praten en dat stimuleert. Ik heb dan minder het gevoel dat ik er alleen voor sta." Terugkomend op de oorzaak van je laatste blessure. Was het domme pech of heeft de blessure aan de meniscus er mee te maken? "Persoonlijk denk ik wel dat er een verband is. Bij de eerste operatie is er een stukje kruisband weggehaald. De kruisband is onder narcose getest en daaruit bleek dat de knie waarschijnlijk stabiel en stevig genoeg was voor topvoetbal. Voor de wedstrijd tegen Babberich was ik voor mijn gevoel dan ook wedstrijdfit, maar in een wedstrijd maak je toch altijd weer andere, onvoor ziene bewegingen die niet te testen zijn. Dat gebeurde dan ook die avond en blijkbaar was mijn kruisband toch niet sterk genoeg. Ik ben geen arts en ik neem het ook niemand kwalijk, maar zo is mijn gevoel. Ach, misschien is ook wel gewoon pure pech." Feit is wel dat het seizoen voorbij is. Voel jij je nog selectiespeler op dit moment? "Dat is ook één van de voornaamste redenen ge weest dat ik naar België ben gegaan om te herstellen. Natuurlijk, ik ben nog gewoon selectiespeler en ik word betaald door Vitesse, maar het gevoel en de beleving is toch anders. Gelukkig heb ik voldoende contact met bepaalde jongens en dan probeer ik op ander gebied van waarde te zijn voor het team. Ik ben wel iemand die zich betrokken blijft voelen." Hoe ervaar jij de wedstrijden? Neem bijvoorbeeld de uitwedstrijd tegen Roda JC. Waar ben jij dan? "Vorige week zaterdag was ik niet in Kerkrade. Twee ënhalf uur met een gebogen knie in de auto zitten is niet goed. De thuiswedstrijden ben ik wel altijd aan wezig en ook dan probeer ik iedereen zo goed moge lijk te stimuleren voor een zo goed mogelijk resultaat. Op de tribune zitten is trouwens niks voor mij. Het is maar goed dat we de laatste twee wedstrijden hebben gewonnen. Als het niet goed gaat, loop ik namelijk het liefst zelf nog het veld in!" Op wat voor manier kijk jij naar de verrichtingen van Paul Verhaegh? Hij doet het de laatste weken goed op de rechtsachter positie. "Het klinkt misschien gek, maar ik zie Paul helemaal niet als concurrent. Puur naar zijn kwaliteiten als verdediger kijkend, hoort hij op die positie te staan. Ik vind hem een zeer goede back en ik ben van mening dat hij niet onder doet voor de verdedigers bij de 'grotere' clubs in Nederland. Ik ben ook van toege voegde waarde voor Vitesse, maar ik vul de positie van rechtsback op een andere manier in en ben een ander type speler." Jij bent meer bezig met je eigen 'prestatie'; fit worden? "Voor mij is nu het belangrijkste dat ik weer volledig herstel. Ik hoef mij dit seizoen nergens op te richten of voor een plek te knokken. Op dit moment ben ik echt alleen met mijzelf bezig. Bij de start van het nieuwe seizoen wil ik honderd fit zijn en daar wijkt alles voor. Het is even tijd voor Gill Swerts en niets en niemand anders."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15