J John van den Brom 24 december 2006 trolerende middenvelder en schaduwspits tweemaal landskampioen is geworden met Ajax. Dat was in de jaargangen '93/'94 en '94/'95. Een jaar later zou hij samen met collega-speler Peter van Vossen naar het Turkse Istanbulspor gaan. Maar na één seizoen kwam hij alweer terug naar Nederland. Vitesse sloot hem na een afwezigheid van drie seizoenen weer in de armen, maar verhuurde hem na vijf jaar aan De Graafschap, waar John van den Brom in 2003 een punt zette achter zijn carrière als voetbalprof, om vervolgens als trainer aan de slag te gaan bij de amateurs van Bennekom. Daar legde de 40-jarige Amersfoorter de basis voor een vervolgcarrière als trainer, die hem al snel bij Ajax deed belanden. Heel af en toe 'maar altijd te weinig' is hij op bezoek bij Vitesse. Zowel op het trainingscom plex op Papendal als in stadion Gelredome. "Laatst nog waren we er met een stagegroep van de opleiding Coach Betaald Voetbal. Vitesse is dan een heerlijke club. Je ziet veel mensen die er al werkten toen ik er nog als speler zat. De materiaalman, de kantinejuffrouw en ook mensen in de staf en op het secretariaat. Op die momenten besef je pas echt hoe belangrijk die men sen voor een club zijn. Spelers zijn er meestal maar een paar jaar, maar de mensen achter de schermen zitten er een groot deel van hun carrière. Bij Vitesse is het clubgevoel heel erg sterk. Dat gevoel koester ik en ook daarom heb ik, zelfs als Ajacied, nog steeds een warm hart voor Vitesse." sport

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13