De tegenstander van vandaag: Ajax Opgericht: 18 maart 1900 Stadion: Amsterdam Arena (51.628 zitplaatsen) Internet: www.ajax.nl Hoofdtrainer: Henk ten Cate Assistent: Hennie Spijker man, Alfons Groenendijk Na twee titels voor PSV, vindt men het in Amster dam weer eens tijd voor een kampioenschap. Helaas voor Ajax blijken de Eind- hovenaren tot op heden de meest stabiele ploeg in de eredivisie en moeten de Amsterdammers voor alsnog genoegen nemen met een derde plaats. Tweede is AZ, dat vorige week een punt kon mee nemen uit de Amsterdam Arena (2-2). Het gat met koploper PSV is inmiddels acht punten. Toch heeft Ajax-trainer Henk ten Cate de hoop nog niet opgege ven: „PSV kan ook een min dere periode doormaken. Wij worden bovendien beter en hebben de afge lopen tijd ook pech gehad. Zo heeft Ryan Babel acht weken aan de kant gestaan. Als sportman geef je niet op. Voor de winterstop helemaal niet." Ajax komt vandaag voor de derde keer in korte tijd naar Rotterdam. Eerder won de ploeg met 0-4 in de Kuip van Feyenoord en enkele weken geleden liepen de Amsterdammers op het Kasteel van Sparta tegen een zeperd aan (3-0 nederlaag). Dat wil Ten Cate niet nog een keer mee maken en dus zal hij zijn ploeg vandaag op scherp zetten voor het duel tegen Excelsior. Statistisch gezien hoeft de oefenmeester zich geen enkele zorgen te ma ken. Nog niet één keer wist Excelsior in Rotterdam van Ajax te winnen. Drie keer werd er gelijkgespeeld, maar de andere tien duels resulteerden allemaal in winst voor Ajax. De laatste onderlinge ontmoeting in Stadion Woudestein was op 22 december 2002. Ajax won toen met 0-2 dankzij treffers van Ibrahimovic en Pasanen. Excelsior speelde een groot deel van dat duel met tien man na een rode kaart voor Danny Buijs. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5