Theo Zwarthoed: 'Ik merk dat ik nu elke Theo Zwarthoed speelt dit seizoen op huurbasis voor Excelsior. De 24-jarige doel man is eigendom van AZ, waar men onlangs Ronald Waterreus moest huren om nog iemand onder de lat te hebben. Toch heeft Zwarthoed geen spijt van zijn keuze voor Excelsior. Hij speelt nu elke week onder druk en wordt daardoor een betere keeper. Na de zeperd tegen NAC hoopt Zwarthoed vandaag op een stunt tegen Ajax. Onlangs speelde Theo Zwarthoed met Excelsior in het nieuwe DSB Stadion tegen AZ, de club waar hij onder contract staat. „Dat was raar", geeft Zwarthoed toe. „Maar ook heel leuk. Dat kwam natuurlijk door het nieuwe stadion. Het was leuk om allemaal bekenden gezichten te zien en ik werd goed ontvangen, ook door de supporters. Het is bij AZ inderdaad aardig aan het rommelen met keepers. De eerste en tweede keeper zijn allebei geblesseerd, waardoor ze nu Ronald Waterreus hebben moeten huren. Natuurlijk denk ik wel eens: ik had daar kunnen staan. Maar goed, voor hoe lang zou dat dan zijn geweest? Ik heb absoluut geen spijt van mijn keuze voor Excelsior. Hier kan ik elke week spelen." „Voor mijn ontwikkeling is dat heel belangrijk. Ik ben nog jong en in deze fase van mijn carrière is het goed dat ik veel wedstrijden speel. Ik sta elke week onder druk, maar daar kan ik veel van leren. Natuurlijk gaan er ook dingen mis, maar daar leer je alleen maar van. Uiteindelijk word je veel beter van het spelen van wed strijden onder druk dan van trainingen. Het was ook op mijn verzoek dat ik werd verhuurd. De voorgaande twee seizoenen had ik dat ook al gevraagd, maar toen mocht ik niet weg. Trainer Louis van Gaal vond echter dat ik nu moest gaan spelen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 10