W\ Mijn'Ajax 43 Eerst bezochte wedstrijd: 'NAC - Ajax uit het seizoen 1978-1979. Ajax won die wedstrijd met 1-7! De uit slag is een van de weinige dingen die ik me nog herinner van die dag. Ik weet ook nog dat de Ajax-supporters er flink op los zongen, in het toenmalige NAC-stadion aan de Beatrixstraat. Het was een groot feest. Dick Schoenaker behoorde toen tot mijn favoriete Ajacieden. Na NAC - Ajax ben ik losse kaartjes gaan kopen voor de thuiswedstrijden van Ajax.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Tot vorig jaar zat ik in het stadion altijd naast een vriend. Hij heeft nu een andere plaats. Gelukkig leer je in de loop der jaren heel veel mensen kennen in jouw vak. Ik heb trouwens het certificaat van die vriend overgenomen. Daarom kan ik af en toe op een los kaartje iemand meenemen naar een wedstrijd. Als mijn drie kinderen ouder zijn, neem ik ze zeker mee. Als ze dat zelf ook willen natuurlijk. De oudste is nu vier jaar. Op hun zevende of achtste kunnen ze mee naar de ArenA. Wedstrijden zijn voor mij nog steeds een belevenis. Als het even kan, gaan we ook kijken bij een training. Misschien worden mijn kinderen later ook wel voetbalfans.' Mooiste Ajax-moment: 'Pfoe, dat zijn er zoveel. Ik kies toch voor het doelpunt van Patrick Kluivert in Wenen. Vooral omdat ik zelf aanwezig was bij de finale tegen AC Milan. Als jouw club de Champions League wint, is dat wel heel speciaal. Zoiets heeft een grote impact. In de jaren zeventig heb ik de Europa Cupzeges niet zo bewust meegemaakt. De beleving was in 1995 wel optimaal. De sfeer in Wenen was ook fantastisch. De stad, maar bijvoorbeeld ook alle kranten, stonden echt volledig in het teken vair finale. Later dat jaar ben ik ook in Tokic geweest. Ajax speelde toen tegen Gremio om de Wereld Beker voor clubteams. In Tokio was aan niets te merken dat die wedstrijd daar werd gespeeld. Dat maakt het Ajax-moment voor mij toch iets minder mooi.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Thomas Vermaelen deed het vooral af gelopen seizoen heel goed. Hij komt heel bescheiden over, maar Vermaelen heeft de kar vorig seizoen toch voor een belangrijk deel getrokken. Aan zo'n ideale prof kan Ajax ook in de toekomst nog heel veel lol beleven. Dit seizoen vind ik Tom de Mul een revelatie. Hij ontwikkelt zich prima.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Dat is Peter Boeve. Net als Vermaelen komt ook hij bescheiden over. Zulke jon gens moet je er bij hebben in je selectie. Boeve stond als linksback altijd uitstekend zijn mannetje.' Favoriete club naast Ajax: 'Die is er niet. Als ik een andere club zou noemen, vind ik dat heiligschennis. Wedstrijden van andere clubs kunnen me meestal maar matig boeien. Vooral om dat ik me toch minder betrokken voel bij andere clubs. Ajax moet zijn wedstrijden altijd winnen.' Ajax is voor mij: 'Een stukje passie..' Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42