Terugblik 39 Rechtsbuiten Tom de Mul speelde een hoofdrol in het duel met Willem II. doel was goed. Ook de zijkanten werden prima benut. Er werden bovendien mooie goals gemaakt.' Vooral de bicicleta waarmee Huntelaar doelman Björn Sengier versloeg, bracht liefhebbers op de banken. 'Het belangrijkste is dat we met deze over winning een streep zetten onder een roerige periode,' zei Ten Cate. 'Ik wil nu vooruit kijken. Deze goede overwinning hadden we als groep nodig.' Met Michael Krohn-Dehli als de vervanger van Thomas Vermaelen begon Ajax aan de tweede helft. De Belgische linksback werd I uit voorzorg, vanwege lichte knieklachten, jj gewisseld. Een kwartier na de rust werd ook Jaap Stam uit voorzorg naar de kant gehaald. George Ogararu was zijn vervanger. De in de beginfase volop draaiende doelpuntenma- chine kwam niet meer op gang in het tweede bedrijf. Drie minuten na de rentree van Ryan Babel bepaalde Ajacied van de wed- Eredivisie Zondag 3 december 2006 - Amsterdam ArenA - 46.695 Scheidsrechter: René Temmink Ajax - Willem II 6-0 (5-0) Scoreverloop: 4. Zdenek Grygera 1 -0,10. Urby Emanuelson 2-0, 19. Nicolae Mitea 3-0,23. Klaas Jan Huntelaar 4-0,45. Klaas Jan Huntelaar 5-0, 78. Tom de Mul 6-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Zdenek Grygera, John Heitinga, Jaap Stam (62. George Ogararu), Thomas Vermaelen (46. Michael Krohn-Dehli), Jan Vertonghen, Hedwiges Maduro, Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar, Nicolae Mitea (75. Ryan Babel) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Roger, Mauro Rosales, Markus Rosenberg, Willem II: Björn Sengier, Anouar Hadouir (83. Steef Nieuwendaal), Ibrahim Kargbo, Iwan Redan, I José Valencia, Kevin Bobson, Mathieu Assou-Ekotto, Mohamed Messoudi (36. Kristof Imschoot), Nuelson Wau (32. Frank van der Struijk), Thomas Baelem, Edwin Hermans Coach: Dennis van Wijk Niet ingezet: Peter Zois, Joe Keenan, Geert den Ouden, Arjan Swinkels Jaap Stam met de mascotte van de wedstrijd, Tom de Mul werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. strijd De Mul de eindstand op 6-0. De Belg schoot van dichtbij hard raak. 'Ik ben heel blij met de rentree van Ryan Babel,' roerde Ten Cate een extra winstpunt van de middag aan. 'Je zag direct dat Ryan wat teweegbracht. Over de hele wedstrijd ben ik tevreden. Ook omdat dit onze grootste overwinning is van dit seizoen.' Kenny Tete van Ajax D3. Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38