Terugblik 37 kwam er met razendsnelle counters levens gevaarlijk uit. Na een redelijke openingsfase van Ajax, waarin Roger tegen zijn oude ploeg er een paar keer goed door kwam, sloten de Catalanen de aanvoer naar de voorhoede van Ajax af. Bij de eerste keer dat Espanyol er echt uitkwam, was het meteen raak. Walter Pandiani toonde zich weer een echte goaltjesdief en kopte de bal langs de kansloze Maarten Stekelenburg: 0-1. Met Nicolae Mitea in het veld voor de aan zijn hoofd geraakte Roger en de verdienste lijk spelende Jan Vertonghen voor Hedwiges Maduro, ging Ajax in de tweede helft op jacht naar de gelijkmaker. Het wedstrijd beeld veranderde echter nauwelijks. Een aanvallend onmachtig Ajax en een scherp counterend Espanyol, dat na 78 minuten de partij in het slot gooide door een doelpunt van Corominas. 'Dit Espanyol was in alle opzichten een maatje te groot,' zei Ten Cate. De coach bleef echter strijdbaar als altijd. 'We gaan naar Zulte Waregem om te winnen. Ik denk dat we ondanks alles toch met meer dan een been in de volgende ronde staan en ik denk ook dat Zulte Waregem niet met vier goals verschil van ons gaat winnen.' UEFA Cup Donderdag 30 november 2006 - Amsterdam ArenA - 41.248 Scheidsrechter: Paolo Bertini (ITA) Ajax - Espanyol 0-2 (0-1) Scoreverloop: 36. Walter Pandiani 0-178. Ferrén Corominas 0-2 Espanyol: Gorka Iraizoz, Jesüs Maria LaCruz, Eduardo Costa, Walter Pandiani, Luis Garcia (72. Pablo Javier Zabaleta), Juan Velasco, Mohamed El Yaagoubi (79. Albert Reira), Ferran Corominas (88. Ivan de la Pena), Daniel Jarque, Moisés Hurtado, Francisco Chica Coach: Ernesto Valverde Niet ingezet: Domingos Jonatas, Idriss Kaméni, Raül Tamudo, Mare Torrejón Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, Zdenek Grygera, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Gabri (72. Tom de Mul), Hedwiges Maduro 46. Jan Vertonghen), Wesley Sneijder, Roger (46. Nicolae Mitea), Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Michael Krohn-Dehli, Olaf Lindenbergh, Markus Rosenberg Zdenek Grygera werd de Ajacied van de wedstrijd. Luis Garcia laat geen middel onbenut om Hedwiges Maduro te stoppen. Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36