Espanyol maatje te groot Ajax - Espanyol 36 Terugblik Ie Wet van Murphy heeft zijn intrede gedaan bij Ajax,' zei trainer Henk ten Cate na Ajax - Espanyol (0-2). 'Het gaat al tien dagen niet goed en we heb ben al heel wat voor de kiezen gekregen.' Ten Cate zag zich op de dag van het UEFA Cupduel met de Spaanse ploeg genoodzaakt Kenneth Perez naar huis te sturen. De Deen Invaller Jan Vertonghen probeert het met een ver afstandsschot. Roger begon goed tegen zijn oude team. zat er mentaal doorheen na alle commotie rondom zijn persoon. 'Het is ook niet niks als je groot op de voorpagina van de krant staat, met een hele waslijst aan mogelijke straffen erbij vermeld,' zei Ten Cate. Behalve Perez ontbraken tegen Espanyol ook nog sleutelspelers Jaap Stam (geblesseerd) en Urby Emanuelson (geschorst). 'Het is duidelijk dat we in een slechte fase zitten, en dan komt het ontbreken van zulke jongens dubbel zo hard aan.' Ten Cate weigerde ove rigens bij de pakken neer te gaan zitten. 'Nu moeten we de rijen sluiten, de rug rechten en keihard werken om weer terug te komen ons niveau.' Dat Ajax zijn niveau niet haalde tegen de Spaanse ploeg, was af te meten aan het aantal echte doelkansen voor de Amsterdammers: tot aan een inzet op de paal van Grygera laat in de wedstrijd, waren de enige echte mogelijkheden vrije trappen van Wesley Sneijder die gemakkelijk onschadelijk wer den gemaakt door keeper Iraizoz. Espanyol hield voortdurend veel spelers achterin en AZ Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35