AZ'67 en Ajax als titelfavorieten seizoen in Ruud Geels beslist met strafschop duel met AZ 32 Historie To do Lü Lii De Th Aj; hij De mt Ge Aj; de tekst Monique Janse foto Beeldarchief Ajax, George Verberne De kenners waren er voorafgaand aan het seizoen 1977-1978 net als altijd snel bij om titelfavorieten aan te wij zen. Zij waren tot de slotsom gekomen dat de Noord-Hollandse clubs AZ'67 en Ajax goede kans maakten om die voetbaljaargang tot kampioen gekroond te worden. Dat mochten zij gelijk in augustus laten zien in de onder linge competitiewedstrijd in stadion de Meer. AZ had tien dagen eerder in het Amsterdam 702 toernooi laten zien wel raad te weten met de Ajacieden, want in de finale van het evenement wonnen de Alkmaarders met 3-0. Het publiek wilde de revanche van Ajax van dichtbij meemaken, getuige de mudvolle tri bunes van het Amsterdamse stadion. Zij zagen dat de belangrijkste troef van AZ, Willem van Hanegem, in de warming-up moest afhaken met een onwillig been. Toch leek AZ daar niet echt hinder van te on dervinden; Hans Vonk en Peter Arntz bleken goed berekend op hun taak Ling en Geels aan banden te leggen. Zij verbleekten even bij een fraai afstandsschot van Dick Schoenaker en een bal in het zijnet van Ruud Geels, maar keken toe bij bijna succesvolle acties van Kees Kist. Dus ook qua kansen hielden de provinciegenoten elkaar keurig in evenwicht. De clubs leken zich aan elkaar te spiegelen, want waar Wim Suurbier aan Ajax-kant mee op wilde stomen naar voren, deed Hugo Hovenkamp dat bij AZ. Het verschil zat'm in het feit dat Ajax wel mensen had die een lu cratieve steekpass konden geven en AZ niet. Johan Zuidema zond de bal op vernuftige wijze naar Tscheu-la Ling die zich met een sublieme beweging van Arntz ontdeed. Ling passeerde vervolgens ook AZ-doelman Rizah Meskovic, 1-0. De Alkmaarders wilden niet onderdoen en zochten nog driftiger de weg naar het doel van Piet Schrijvers. Daarin slaagden zij nog in de eerste helft. John Metgod klopte de doel man met een beheerste schuiver, 1-1. In de tweede helft leunde AZ nadrukkelijk achterover en leek het een gelijkspel een prima uitslag te vinden op vijandelijke bo dem. Ajax was veruit de gevaarlijkste en mi AZ Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 31