Tim de Cler: 'De verliezer haakt voorlopig af' Dat jong grut in de handen van Louis van Gaal is als deeg in de handen van een bak ker, hebben de jaren negentig wel bewezen. Duidelijk is echter ook dat het tijd kost om van een groep nieuwelingen een soepel ge heel te kneden. Van Gaal is op de goede weg, al wil de trainer niets weten van opgedron- De tegenstander 29 gen benamingen als zou AZ kampioens kandidaat zijn. Een logische beredenering is echter dat als de Alkmaarders dit seizoen nog te bleu zijn voor de landstitel, dit in het seizoen 2007-2008 met een iets meer ervaren selectie zeker geen onmogelijkheid meer is. Van broekie bij Ajax tot international bij AZ werkte Tim de Cler (28) zich op tot een van de betere linksbacks op de Nederlandse velden. Vandaag keert hij terug in het stadion waar hij zijn carrière begon. De Cler is vaak meer te vinden op de helft van de tegenstander dan in de buurt van het eigen zestienmetergebied. Het maakt de po sitie van linksback er voor de Leidenaar een stuk leuker op. 'Ik ben een echte linksback, op die positie heb ik al die jaren gespeeld. Ooit ben ik begonnen als linksbuiten, maar ik ben steeds verder teruggedrongen. Het is een leuke positie, zeker als je bij AZ speelt. Ik zal vandaag waarschijnlijk tegenover Tom de Mul staan. Ik heb tegen Vitesse al eens tegen hem gespeeld, hij viel toen in. Hij is lastige speler en aan mij de taak om hem uit te schakelen.' De vraag die Tim de Cler in de aan loop naar het duel tegen Ajax meer dere malen werd gesteld, is die over de problemen van AZ met de traditi onele topdrie. Van PSV en Feyenoord werd dit seizoen verloren, maar De Cler wil niet spreken van een trauma. 'Daar ben ik het niet helemaal mee eens. PSV is de enige met wie we veel moeite hebben, maar Ajax en Feyenoord kunnen we gewoon ver slaan. Als we die wedstrijd tegen Feyenoord (3-2 verlies, red.) tien keer spelen, dan winnen we hem negen keer. Ik denk dat Ajax momenteel beter is dan Feyenoord, maar wij zijn vandaag zeker niet kansloos.' Doordat De Cler de jeugdopleiding in Amsterdam doorliep en vier jaar bij het eerste elftal hoorde, blijven de wedstrijden tegen Ajax bijzonder. 'Het gevoel is wel min der omdat het inmiddels als zo'n tijd geleden is, dat ik er speelde. Maar Ajax blijft een fantastische club en het blijven toppers in de Eredivisie. Wij zijn vandaag zeker niet kans loos, hoewel Ajax het thuisvoordeel heeft. Er zit druk op de wedstrijd, beide clubs kunnen zich niet veroorloven te verliezen. De winnaar blijft in het spoor van PSV, de verliezer haakt voorlopig af. De kansen zullen fiftyfifty zijn. De vorm van de dag speelt immers ook nog een belangrijke rol.' Uit de jeugdopleiding van Ajax: AZ-linksback Tim de Cler, hier in duel met Feyenoorder Joonas Kolkka. PRO SHOTS/Jasper Ruhe Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28