Risico Zdenek Grygera 15 Zdenek Grygera droomt van de Italiaanse competitie. Maar het lijkt altijd wel of het nooit te lang mag duren met Grygera. Dan speelt opeens een spiergroep weer op in het lijf. Dat het nu zo goed gaat, klopt hij - bijgelovig dat hij is om het onheil over zich af te roepen - snel op de tafel af. 'Ik kreeg last van mijn kuit en toen ik dacht weer fit te zijn, kwam er weer een blessure bovenop. Ik heb veel last gehad van mijn hamstring en mijn rug. Dat waren moeilijke periodes. Maar je weet ook dat als je op hoog niveau voetbalt, het risico erin zit dat je geblesseerd raakt.' Behalve de mindere periodes door blessu res heeft Grygera in zijn Ajax-periode ook mooie tijden gekend. 'Eigenlijk waren alle drieënhalf jaren op de een of andere manier mooi. Ik heb veel geleerd bij Ajax. Die 2-2 scoren in de speciale sfeer in de Kuip waar ik het net over had, en dan ook nog win nen in de slotfase, was toch wel een van de mooiste dingen.' Voor het feit dat het een paar weken, vanaf de verloren wedstrijd tegen PSV, ondanks zijn eigen goede spel een stuk minder ging met Ajax, probeert de Tsjech een verkla ring te geven. 'We zijn het jaar fantas tisch gestart, op de uitschakeling voor de Champions League na. Tegen PSV ging het zo goed, maar verloren we door zo'n goal uit een vrije trap. Dat was zeer teleurstel lend en zoiets speelt lang door. Hoe kan je nou verliezen, als je zó goed voetbalt? Dat was echt jammer. Het was ook moeilijk om in twee wedstrijden achter elkaar snel met tien man te staan. Tegen Sparta Praag moest Urby er al in de eerste helft af en Wesley was die zondag erop tegen Sparta Rotterdam er al snel niet meer bij. Dat kost veel energie, zeker als je al twee keer per week moet spelen. Ik baal er een hele dag flink van als we niet winnen. Langer kan bijna niet, want dan moet je je alweer focussen op de volgende wedstrijd. Dus moet je het snel vergeten. Om de negatieve prestaties van de laatste tijd te vergeten, gaat het erom dat we scoren, het maakt niet uit hoe die goal valt. Maar ik weet zeker dat als we weer scoren, we de wedstrijden weer gaan winnen.' Twee dagen na het interview voegt Grygera zelf de daad bij het woord, door tegen Willem II de 1-0 te maken. Zoals hij al voorspelde won Ajax (6-0). Hopelijk is dat vanmiddag tegen AZ ook het geval. 'Wij spelen thuis, dus we zullen ons helemaal focussen op het winnen van AZ. Ik kijk niet veel naar andere competi tiewedstrijden, maar ik heb AZ wel gezien Ajax Kick Off AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15