Nieuwe maat Oude maat mij dat hij nu met Stam en Vermaelen zou spelen, maar dat ik mijn kans zou krijgen. Dat gebeurde en het ging meteen goed. Ik speelde goed in de moeilijke uitwedstrijd tegen FC Utrecht, die we wonnen. De trai ner was tevreden.' Zijn nieuwe maat in de verdediging beviel hem bovendien ook erg goed. 'Het is lek ker om met Jaap Stam in het centrum te spelen. Ik heb veel respect voor hem. Hij is een grote voetballer met een grootse car rière. Hij is voor iedereen fantastisch. Ik ben blij dat ik naast hem mag spelen. Ook ik leer van hem, door te communiceren in de kleedkamer en buiten het veld. Of ik niet liever op zijn plaats sta? Ik speel het liefste centraal. Of dat nou als linker of rechter centrale verdediger is, is mij om het even.' Aan het einde van vorig seizoen moest Grygera afscheid nemen van zijn goede vriend Tomas Galasek, die naar de Bundesliga vertrok. 'Ik mis hem wel, ja. Hij Zdenek Grygera 13 hielp mij als eerste toen ik hier kwam. Het was mijn eerste jaar in het buitenland en ik had problemen met de taal. Ik had met Tomas en zijn familie een goed contact. Ik mis hem, maar dat is ook voetbal. Ik kan het wel begrijpen dat hij vertrok. Hij speelde zes jaar voor Ajax en is nu blij bij Nürnberg. Wij hebben nog steeds contact.' Wie de onverzettelijke Tsjech bezig ziet, krijgt de indruk - ondanks de magere resul taten in de maand november - dat hij bezig is aan een van zijn betere periodes in het Ajax-team. Regelmatig wordt hij gekozen tot Ajacied van de wedstrijd bij de thuiswed strijden. Dat hij aan zijn beste periode bezig is, wil hij niet zeggen: 'Ook onder Danny Blind had ik een goede reeks. Ik begon vorig jaar goed aan het seizoen, maar kreeg weer last van een blessure. In de Champions League ging het echter ook prima. Mijn mooiste moment was het scoren van de 2-2 in de uitwedstrijd tegen Feyenoord in april 2005. Dat we die wedstrijd wonnen, was een fantastische prestatie van ons elftal.' Met een prachtige volley scoorde Grygera in de UEFA Cupwedstrijd tegen IK Start. Ajax Kick Off >AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13