Tsjechische topper houdt hoofd erbij m 0 Naderend afscheid mi niet te merken aan verdediger 12 Zdenek Grygera riè Ou Dé Ik te£ Nii Zi he: ke: sp< is bei ik de lie1 eer eer Aa Gr vri Bu I Dat bijna iedereen het erg jammer vindt dat hij Ajax zal verlaten, had hij aan het begin van het seizoen ook niet kunnen denken. Later terug bij de groep na het WK en de daaropvolgende vakantie, was er geen plaats voor hem in de eerste plannen van trainer Henk ten Cate. Jaan Stam en Thomas Vermaelen waren de gegadigden voor de rol van centrale verdediger. 'Dat was een moeilijke si tuatie,' wil Grygera wel zeggen. 'Ik was dus later vanwege het WK en de trainer gaf toen aan dat hij met Stam en Vermaelen wilde spelen. Voor mij was dat natuurlijk teleurstellend. Ik moest weer vechten voor mijn positie, maar welke positie dat was, wist ik ook niet goed. Ik heb rechtsback, linksback en centraal gespeeld. Dat was voor mij geen mooie periode.' Het leek hem beter om weg te gaan en zijn geluk elders te beproeven. Maar een nieuwe blessure gooide roet in het eten. 'Ik kwam na het spelen met het nationale team gebles seerd terug. Toen wist ik dat ik nog een jaar bij Ajax zou blijven. Ik probeerde nadat ik was hersteld van de blessure een kans te krijgen en heb een gesprek met de trainer gehad. Ik wilde weten hoe de si tuatie er voor mij uitzag. De trainer ver- telde AZ Ajax Kick Off Hij is - en dat betreuren vele Ajacieden binnen en buiten de club - bezig aan zijn laatste periode bij Ajax. Maar dat zal je aan hem niet merken. Niet dat hij overdreven zijn best gaat lopen doen om in de picture te komen bij zijn gewenste Italiaanse topclub en niet dat hij de kantjes eraf zal spelen. Nee, Zdenek Grygera is en blijft de professional die hij altijd is geweest. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12