ik als Ajacied trouwens wel in de minder heid. Eigenlijk is bijna iedereen in deze omgeving voor PSV. Het gebeurt wel dat iemand eens een middelvinger opsteekt als ik langsrijd. Iedereen weet namelijk dat ik Ajacied ben; in mijn auto hangt ook een minishirtje van Ajax. Gelukkig blijft het bij een middelvingertje...' I Eerst bezochte wedstrijd: 'Toen ik een jaar of twaalf was, ben ik bij Helmond Sport - Ajax geweest. Helmond speelde toen nog in de eredivisie. Ik speelde die jaren nog bij NWC, een amateurver eniging in Asten. Omdat ik Ajax-fan was, mocht ik met de trainers mee. De rest was voor PSV en bleef daarom thuis. Ook de trainers waren Ajacied. Wat ik me nog kan herinneren, waren het slechte weer en het gammele stadion. Zo'n stadion kon nog in die jaren. Jesper Olsen en Tscheu-la Ling speelden volgens mij toen nog mee.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Met mijn schoonzusje bezoek ik alle wed strijden in de ArenA. Thuis kijk ik alleen naar de wedstrijden. Maar dan wel met een lekkere pot bier bij de hand. Mijn schoonzus is sinds een jaartje of drie Ajax- fan. Ik heb haar een beetje aangestoken, zeg maar. Als Ajax een wedstrijd verliest, is het aanmerkelijk minder gezellig tijdens de terugreis. Na een nederlaag ben ik meestal een week niet te genieten.' Mooiste Ajax-moment: 'Het hele seizoen 1994-1995 was mooi. Vooral de wedstrijden in de Champions League hebben potverdorie tal van mooie momenten opgeleverd. Met het puntertje van Patrick Kluivert in de finale als ab soluut hoogtepunt. Enkele seizoenen later realiseerde Dani met zijn doelpunt tegen Atletico Madrid een nieuw hoogtepunt. Hei afscheid van Jari Litmanen en Danny Blind, in de ArenA, heeft ook indruk gemaakt. Het was die middag behoorlijk heftig in het stadion. Heftig en mooi tegelijk. De verlo ren Champions Leaguefinale tegen Juventus was vooral memorabel vanwege de gebeur tenis. Ik was er bij in Rome. Helaas verloren we die finale.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Dat is Jaap Stam. Afgelopen seizoen waren dat nog Klaas Jan Huntelaar en Tomas Galasek. Dit jaar is mijn echte favoriet Stam. Geweldig hoe hij op het veld staat. Stam is een echte klassespeler.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Dat is vanzelfsprekend Johan Cruijff. Daarnaast heb ik ook altijd genoten van Ajacieden als Jesper Olsen, Stefan Pettersson, Jari Litmanen en de gebroeders De Boer. Simon Tahamata was ook al zo'n geval apart. Toch wil ik ook Peter Hoekstra noemen. Ondanks dat hij van PSV kwam, heb ik hem altijd een goede en mooie voet baller gevonden. Helaas heeft hij een beetje pech gehad in zijn jaren bij Ajax.' Favoriete club naast Ajax: 'Die is er niet. Alleen het Nederlands elftal volg ik ook met interesse.' Ajax is voor mij: 'Alles. Ook al gaat het soms wat minder; Ajax is en blijft een geweldige club!' Ajax Kick Off Willem II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42