Olaf Lindenbergh had tegen het Rotterdamse Sparta een basisplaats gekregen van Henk ten Cate. Het leverde de ploeg van trainer Wiljan Vloet de openingsgoal op. Tien minuten voor rust kopte Yuri Rose de bal voorbij Maarten Stekelenburg: 1-0. Donkere wol ken pakten zich daarmee definitief samen boven de gasten. De regenwolken werden donderwolken toen na rust trainer Ten Cate niet terug keerde in de dug-out. 'De scheids rechter stuurde me weg toen ik hem een moraalridder noemde. Ik heb dat woord twee keer gebruikt. Volgens mij is mo raalridder geen scheldwoord. In de Dikke Van Dale staat een andere omschrijving.' Zonder de gewisselde aanvoerder Jaap Stam en de reserveaanvoerder Perez (maar met hun vervangers Thomas Vermaelen en Nicolae Mitea) lukte het de gasten na rust niet orde op zaken te stellen. Een overtreding van John Heitinga op Rachid Bouaouzan leverde de thuisploeg een penalty op. Sjaak Polak wist wel raad met de strafschop: 2-0. Zes minuten voor tijd bepaalde invaller Haris Medunjanin de eindstand op 3-0. De Spartaan krulde een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied in het Ajax-doel. 'Ik kan mijn ploeg verder niks verwijten,' zei Ten Cate. 'De spelers zitten er mentaal helemaal doorheen. In de kleedkamer zit iedereen stuk.' Jaap Stam beklaagt zich bij scheidsrechter Bossen Eredivisie Zondag 26 november 2006 - Stadion Sparta -10.800 Scheidsrechter: Ruud Bossen Sparta - Ajax 3-0 (1 -0) Scoreverloop: 35. Yuri Rose 1 -0,60. Sjaak Polak 2-0 (pen.), 84. Haris Medunjanin 3-0 Sparta: Joost Terol, Sepp de Roover, Steve Olfers, Sjaak Polak, Danny Schenkel, Anthony Obodai, Yuri Rose, Edwin van Bueren (46. Haris Medunjanin), Rachid Bouaouzan, Ivan Cvetkov (78. Yannis Anastasiou), Jeffrey Vlug (69. Jason Oost) Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: René Ponk, Dominique van Dijk, Iderlindo Moreno Freire, Sani Kaita Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Zdenek Grygera, John Heitinga, Jaap Stam 46. Thomas Vermaelen), Gabri (63. George Ogararu), Olaf Lindenbergh, I Wesley Sneijder, Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Perez (46. Nicolae Mitea) Coach: I Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Hedwiges Madura, Roger, Maura Rosales Terugblik 39 Ajax Kick Off Willem II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38