Terechte puntendeling Ajax - FC Twente 36 Terugblik Ajax kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Twente niet verder dan een ge lijkspel, 1-1. Een prachtig genomen vrije trap van Wesley Sneijder leverde het punt op. Het de laatste weken verrassend sterke FC Twente nam al na acht minuten brutaal de leiding in de Amsterdam ArenA toen Orlando Engelaar een volley onbedaarlijk hard langs Maarten Stekelenburg schoot. 'Ik vond dat die goal te makkelijk viel,' zei Henk ten Cate. 'Een aantal spelers stond verkeerd opgesteld. Maar Engelaar schoot hem wel mooi in.' Ajax wankelde even na de tegentreffer, en het duurde tot het einde van de eerste helft tot de thuisploeg het initiatief naar zich toe trok. Het leverde enkele schiet kansen en corners op, al ontstond daar ook weer geen echt gevaar uit. Ten Cate bracht halverwege Nicolae Mitea en Thomas Vermaelen in de ploeg voor Kenneth Perez en Hedwiges Maduro. Mitea moest voor aanvallende impulsen aan de lin kerkant zorgen, terwijl Urby Emanuelson, opnieuw in grootse vorm, naar het mid denveld ging om daar meer dynamiek te brengen. De omzettingen betaalden zich al snel uit. Bakkal kon Emanuelson alleen Met een prachtige vrije trap bracht Wesley Sneijder Ajax weer op gelijke hoogte met FC Twente. stuiten ten koste van een overtreding (en een gele kaart). Wesley Sneijder schoot de toegekende vrije trap vanaf twintig meter prachtig binnen: 1-1. Sneijder ging vervolgens voorop in de jacht op een tweede doelpunt, maar na twin tig minuten in de tweede helft ging de Amsterdamse storm weer liggen. 'We had den een slechte bezetting voor het doel,' zei Ten Cate. 'Klaas Jan Huntelaar, die vandaag goed speelde, kopte bovendien een aantal keer de bal goed door, maar er liep niemand de diepte in.' Ten Cate bracht ook nog George Ogararu in voor John Heitinga, die zijn 100ste eredivisiewedstrijd voor Ajax speelde, om vanaf de rechtsbackpositie wat meer voorzetten te geven. FC Twente hield de verdediging echter goed gesloten. De bezoekers hadden, onder druk van Ajax, geen kracht meer om aan te vallen, maar ze hielden de Ajacieden echter wel in bedwang. 'We hebben te weinig gecreëerd', aldus Ten Cate. 'Het kleine aantal kansen baart me nog geen zorgen. Mitea kan nog niet een hele wedstrijd spelen, Ryan Babel ontbreekt nog. Als iedereen straks weer fit is, denk Willem II Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35