li»#!! Michel Kreek 31 ItóGA'* vooral in de eerste jaren van zijn verblijf in Arnhem ging het de club voor de wind. Onder leiding van huidig Ajax-trainer Henk ten Cate bereikte Vitesse zijn hoogste klassering ooit: de derde plaats in de eredvisie. 'Na vijf jaar Vitesse had ik toch weer de ambitie om weer naar het bui tenland te gaan. Nu met mijn gezin.' AEK Athene, de Griekse topclub, lijfde de Nederlander graag in. Kreek bleef twee seizoe nen in Griekenland en maakte er leuke en min der leuke dingen mee. 'Het was een mooie er varing, al was het wel chaotisch bij de club.' Zijn laatste club als actief voetballer werd Willem II, de tegenstan der van vandaag. 'In het begin ging het vrij goed,' vertelt Kreek. 'We haalden zelfs de bekerfinale, waarin ik nog een helft heb mee gespeeld. Maar ik be gon steeds meer last te krijgen van blessures. Spierblessures, en dat is meestal een signaal dat je lichaam het niet meer trekt. Het is ook vervelend als je lichaam niet meer kan doen wat je hoofd heeft bedacht. Ik heb toen vorig jaar december gezegd dat ik ermee stopte en heb mijn contract ingeleverd. Ik had er geen goed gevoel meer bij om een salaris te krijgen waar ik niet meer voor kon werken. De rest van het seizoen heb ik afgetraind bij Jong Ajax.' Kreek kijkt echter wel met genoegen terug naar zijn tijd bij de Tilburgse club. 'Ze zijn in moeilijk vaarwater gekomen. Nu is er geko zen om een nieuwe weg in te slaan. Ik denk dan ook wel dat ze de kwaliteiten hebben om weer uit het dal te komen.' Michel Kreek werkt intussen aan zijn trai nerscarrière. Van de negatieve spanning die hij voelde aan het eind van zijn actieve voet balloopbaan, is er nu de positieve energie die het werken met jonge voetbaltalenten met zich meebrengt. 'Ik heb mijn draai gevonden en wil verder in het trainersvak. Ik zie wel waar het me brengt. Ambitie heb ik zeker, maar ik heb eerst tijd nodig om ervaring op te doen. We zien wel hoe het loopt.' Ajax Kick Off Willem II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30