Willem II wil terug naar de basis voetballers niet aantrekkelijk maakte om vroeg bij Willem II te tekenen. Daarom kwam ik met namen die ik nog kende vanuit België. Met als resultaat dat er nu veel verschillende nationaliteiten bij de club rondlopen. Die situ atie is niet ideaal gebleken en daarom gaan we ons vanaf nu meer richten op de Nederlandse markt. Willem II moet terug naar de basis en waar het goed in was: het presteren in de middenmoot en het opleiden van talentvolle voetballers. Dat betekent alleen wel, dat we he lemaal opnieuw moeten beginnen. Dit seizoen willen we niet zoals vorig jaar bij de onderste drie eindigen.' De tegenstander 29 Hoe denk je Ajax vandaag te bestrijden? 'Wij kunnen niet op resultaat spelen, we heb ben geen broodvoetballers die op mentaliteit een wedstrijd kunnen "killen". Willem II heeft vooral speelse voetballers. Dat ziet er inder daad leuk uit, maar we kunnen daardoor soms wel knullig verdedigen. Toch is het vandaag zaak om de boel achterin zolang mogelijk dicht te houden. Met z'n elven voor de goal gaan hangen, heeft tegen Ajax ook geen zin. Afhankelijk van het verloop van de wedstrijd zullen we bepalen of we op een gegeven mo ment de schade moeten gaan beperken of voor de winst moeten gaan.' Dit seizoen begon Willem II met een drastische schoonmaak. Maar liefst veertien spelers vertrok ken uit Tilburg, onder wie gewaardeerde krachten als Moens, Victoria, Smit, Fehér, Agustien, Reuser en revelatie Moussa Dembélé. Van de onder Kees Zwamborn gehaalde nieuwelingen moest Muslin vertrekken. De selectie werd door de nieuwe technische mensen Dennis van Wijk en Andries Jonker aangevuld met de Deen Thomas Baelum, oud-Feyenoorder Mounir El Hamdaoui, Ibrahim Kargbo uit Sierra Leone, de Belgen Mohammed Messoudi, Kristof Imschoot en Björn Sengier en de oudgedienden Geert den Ouden en Edwin Hermans. Overwegend spelers die Van Wijk nog kende van zijn succesvolle periode in België bij onder andere Cercle Brugge en SV Roeselare. Alle nieuwe gezichten zijn vooralsnog geen garantie voor betere resultaten, in vergelijking met vorig seizoen. Alleen van FC Utrecht (2-1), Heracles Almelo (2-0) NEC (1-2) en RKC Waalwijk (3-1) werd gewonnen. Mede daardoor bevindt Willem II zich in de kelder van de Eredivisie. Daarbij moet worden gezegd dat de Tilburgers ongelukkig zijn met blessures. Redan en Hadouir lagen er een tijdje met knieblessures uit en spelbepaler El Hamdaoui is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld wegens een afgescheurde kruisband. Oud-Ajacied Kevin Bobson verdedigt de kleuren van de Tilburgers. PRO SHOTS/Tion Damen Ajax Kick Off Willem II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28