Willem ll-trainer speelde bij Ajax Dennis van Wijk De tegenstander 27 Dennis van Wijk (43) voetbalde bij de Volewij- ckers, Norwich City, Club Brugge, loannina uit Griekenland en de amateurs van FC Knokke. De Amsterdammer maakte tweemaal onderdeel uit van Ajax: in de seizoenen 1981-1982 (Beloften) en 1989-1990 (A-selectie, maar kwam niet aan spelen toe). De zoon van oud-assistent Hassie van Wijk startte in 1995 zijn trainerscarrière in België en behaalde knappe resultaten met KV Oostende, Cercle Brugge en SV Roeselare. tekst Arnout Verzijl tnis van Wijk heeft een Ajax-verleden. PRO SHOTS/Toin Damen We startten een proces en de groei die het elftal daarna doormaakte, resulteerde in promotie naar de hoogste klasse. Vorig seizoen haalden we Europees voetbal. In België hebben trai ners minder krediet dan in Nederland. Met Oostende promoveerde ik in 1998 naar de Eerste Klasse. Gezien de mogelijkheden was dat een superprestatie, maar het jaar daarop werd ik na een paar moeilijke weken ontslagen. Wat dat betreft is België een cowboyland, daar gelden andere wetten.' Je hebt in verschillende competities gespeeld. Waar heb je de leukste tijd gehad? 'In Engeland, bij Norwich. Een prachtige club, waar we een echte vriendengroep vormden. Maar ook aan Brugge heb ik een goed gevoel overgehouden, omdat ik daar veel prijzen ge wonnen heb (één keer landskampioen, twee keer Belgische Supercup, red.). De clubs waar een speler de meeste successen heeft behaald, blijven het meest bij. Juist bij Ajax heb ik eigen lijk mijn minste periode gekend. Het is jammer dat ik voortijdig moest stoppen met voetballen (beenbreuk in 1991, red.), anders was ik als speler graag teruggekeerd naar Nederland.' En als trainer? 'Bij Roeselare (2003-2006, red.). Toen ik daar begon was het nog een kleine provincieclub. Waarom wilde je per se temgkeren naar Nederland? 'Ik zie Willem II als een serieuze stap omhoog. Al is het wel opmerkelijk dat hier de manier van spelen bijna heiliger is dan het behalen van resultaten. Dat is een andere dimensie, zo'n denkwijze heb ik nergens anders meegemaakt! Maar ik heb er geen moeite mee, hoor.' Waarom loopt het zo stroef met Willem II? 'De club heeft nog niet zo lang geleden veel veranderingen in de organisatie doorgemaakt. In de scouting hebben bijvoorbeeld wisselingen plaatsgevonden en daardoor is er het laatste jaar weinig naar interessante spelers gezocht. Toen ik hier tekende, stond er dus geen scha duwelftal op papier, terwijl er wel veertien jongens vertrokken. We hadden niets om op terug te vallen. Daar kwam nog eens bij, dat de deelname aan de nacompetitie het voor veel Ajax Kick Off Willem II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 26