4 Thomas Vermaelen Vooruit kijken Vermaelen viert de winst bij FC Utrecht met John Heitinga. 'Toch moet je het niet al te dramatisch zien, vind ik. Tegen PSV speelden we een top wedstrijd en ook FC Twente is een sterke tegenstander. Toch hadden we vooral in die laatste thuiswedstrijd drie punten moeten binnenhalen.' Met de elkaar snel opvolgende verplich tingen in de Eredivisie en het UEFA Cuptoernooi hebben de Ajacieden weinig tijd om al te uitvoerig stil te staan bij pun tenverlies. Het is zinvoller vooruit te kijken. Dit keer dus naar Willem II. 'Het snel over schakelen op de volgende wedstrijd, heeft ook zo zijn voordelen. Teleurstellingen, zo als puntenverlies, kan je snel van je afspelen. Aan de andere kant: als je een wedstrijd wint, wil je daar het liefst een maand lang van genieten.' De Tilburgse selectie herbergt een keur aan Belgen. Vermaelen kent vooral aanvallende middenvelder Mohamed Messoudi goed. De Ajacied en de Willem Il'er speelden enige tijd samen in Jong België. De Belgen bellen elkaar met regelmaat. Vermaelen, lachend: 'Ook voor Ajax - Willem II zoek ik nog wel even contact. Kijken of ik hem iets kan ontfutselen over zijn ploeg.' De Tilburgers zijn de laatste weken aardig op dreef. Afgelopen weekend boekte Willem II nog een (soms letterlijk) zwaar-bevochten zege op RKC Waalwijk. Vermaelen weet al wat hij kan verwachten in de Amsterdam ArenA. 'Met Kevin Bobson (oud-Ajacied, red.) en Anouar Hadouir beschikt de tegen stander over twee snelle spelers. De snelheid in die ploeg is iets dat we niet mogen on derschatten. Als wij geconcentreerd spelen, houden we de drie punten vandaag gewoon in de ArenA.' Thomas Vermaelen 17 Ajax Kick Off Willem II Wedstrijden/doelpunten Ajax W D Competitie 37 3 Play-offs 4 0 Beker 6 1 Voorronde CL 2 0 Champions League 5 0 UEFA Cup 3 0 Johan Cruijff Schaal 1 0 Totaal 58 4 Bijgewerkt tot en met 26 november 2006 (Sparta - Ajax) Volledige naam Thomas Vermaelen Geboren 14-11-1985 Geboorteplaats Kapellen (België) Gecontracteerd 01 -07-2003 Contract tot 30-06-2007 Positie Verdediging Vorige clubs RKC Waalwijk (huurbasis) Debuut Ajax 15-02-2004, Volendam - Ajax (0-2) Interlands 6 Laatste int: 15-11 -2006, België - Polen (EKKW, 0-1)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17