ZONDAG 26 NOVEMBER 2006 AANVANG 12.30 UUR Tramlijn 8 spuwt ook dit jaar weer elke thuiswedstrijd van Sparta talloze supporters uit. In alle soorten en maten. Pro Sparta wacht ze op en haalt er eentje voor het voetlicht. Maak kennis met de supporters van Lijntje 8. Deze aflevering: Edwin Smit met zoon en vriendje daarvan. Wat is dat toch op de wedstrijddag van Sparta Rotterdam - ADO Den HaagZijn het de zenuwen? Misschien het slechte weer. De mensen stappen uit, spoeden zich naar de ingangen en ontwijken beleefd het verzoek om mee te werken. Behalve een man die aan komt lopen met zijn zoon en een vriendje daar van. Dankbaar vragen we hen het volgende: Jullie namen en leeftijden? De man: „Ik ben Edwin Smit en 42 jaar. Of wacht doe maar 38 jaar." Blonde jongen: „Hoi, heet jij Arie? Ik ben Duran en 10 jaar." Vriendje: „Ik ben Milan en ook 10 jaar oud." Nee, ik heet geen Arie. Waar komen jullie vandaan? „Uit Rotterdam Ommoord." Op welke tribune gaan jullie zo zitten? „We zitten altijd op vak 18, Kasteeltribune." Hoe lang gaan jullie al naar Sparta? „Nog niet zolang. We gaan ongeveer drie jaar." Waarom juist naar Sparta? Edwin: „Dit is de mooiste club van Rotterdam." De bijdehante Duran: „Zuid is geen Rotterdam, ledereen van zuid moet eruit." Wat doe je in het dagelijkse leven, Edwin? Duran: „Ik voetbal bij Xerxes." Milan: „Ik ook." Edwin. „Ja, in de E4 en D5. Zelf heb ik een bedrijf, een callcenter. Ben nog niet zover dat ik Sparta spon sor." Hoe kijken jullie aan tegen de situatie bij Sparta op Tekst: Cerrit van Loon dit moment? „Het kan altijd beter. Hoewel we onderaan staan, voetballen we best aardig. In het voetbal moet je alleen wel punten pakken. Dus vanmiddag hoe dan ook winnen." Is het nog leuk om supporter van Sparta te zijn? „Het is zwaar, maar we houden vol. Er is geen ande re keus dan Sparta." Wat is er zo mooi aan Sparta? Milan: „Het tenue." Edwin: „De sfeer, het stadion, een typische volksclub, de openheid, recht voor zijn raap, familiegevoel." Als u een keuze moet maken tussen uw partner en Sparta: wie komt er dan op één? Duran: „Altijd voor Sparta kiezen." Edwin: „Ik hoef die keuze niette maken." Oké. Laten we het daar bij. Wat is je mooiste Sparta- moment? Edwin: „De promotie naar de Eredivisie." Duran: „Vorig jaar de wedstrijd Sparta - FC Twente. Mijn allereerste wedstrijd van Sparta. We wonnen met 1-0." Even iets heel anders. Mijn standaardvraag. Wat is je levensmotto? „Don't work harder, work smarter." De wedstrijd Sparta - Ajax staat op het programma. Wat wordt de uitslag? „Een zwaar bevochten 3-2 overwinning voor Sparta." 26e jaargang nr. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30