HISTORISCH GEZIEN De 26e november(s) ZONDAG 26 NOVEMBER 2006 AANVANG 12.30 UUR 26-11-67 26-11-78 26-11-89 26-11-95 Sparta - Go Ahead Sparta - AZ Sparta - Groningen Sparta - RKC 1-1 2-3 3-0 1-0 Onze thuiswedstrijden op 26 november geven een beeld dat tegenstrijdig is met het verloop van de Spartaanse kracht, om het zo maar eens uitte druk ken. Over het algemeen zien we de resultaten in de loop der jaren minder worden, in het bijzonder na het eeuwfeest in 1988. Afnemende gelden en de opkomst van voordien onbetekenende provincie clubjes als Vitesse, Roda, Groningen en Heeren veen zijn daarvan de oorzaken. De uitslagen op de speeldag van heden zijn echter omgekeerd. In 1967 stond Go Ahead wel hoger op de ranglijst, maar ze kwamen toch met de staart tussen de benen naar Het Kasteel, getuige de 6-3-1 opstel ling. Daarmee werden de Deventenaren nog beloond ook. Vlak voor tijd plofte een afschampen de kopbal van Knoef langs Van Beveren. Daarvoor was Sparta voor 13.000 kijkers continu in de aan val geweest, overigens verzandde de club na een uitstekend begin in tempoloos breedtegeschuif. Verdonk trof na 2 minuten wel de onderkant van de lat, maar pas ruim een kwartier voortijd viel de goal. Een kopbal van Eijkenbroek uit een corner werd door Van Zoghei voor de voeten van Bosveld getikt, die geen fout maakte. door Dick Rietveld Elf jaar later kwam het AZ van Wastora op bezoek met vele sterren, die Sparta redelijk wegspeelden. Op een soppig en glad veld combineerden de Alkmaarse ploeg zich naar een 0-2 voorsprong, waarbij Ressel de grondlegger van de twee goals was. Toen kort voor rust Van Staveren in vermeen de buitenspelpositie 1-2 scoorde, brak echter iets bij AZ. Terwijl de ploeg mekkerde, Van Hanegem voorop, kopte Sammy Morgan bij de volgende aan val de gelijkmaker binnen. Na rust domineerde AZ weer, en de met goede passes strooiende Van Gaal kon daar weinig tegen doen. Toch viel de winnen de goal pas vlak voor tijd, toen Van Hanegem een voorzet van Ressel binnengleed. Dick van de Polder schreef: „Een kapot getrapt veld, weinig publiek, een nederlaag en tot overmaat van ramp een gele kaart voor Morgan, het was in alle opzichten een inktzwarte dag voor Sparta." Over normen en waarden gesproken... Weer 11 jaar later heerste Sparta en was Prince Polley de koning van Het Kasteel. En dat terwijl hij pasop het laatste momentin de basis verscheen na het afhaken van René van der Gijp. Voor rust had Polley al een foutje in de Groningse verdediging afgestraft, zijn tweede goal, even na rust, is dankzij de omhaal de mooiste die hij heeft gemaakt. De applauswissel was verdiend. Tussendoor werd nog een handsbal over het hoofd gezien en een Houtman-doelpuntten onrechte afgekeurd. Henny Meijer en Eijkelkamp werden goed in bedwang gehouden en tegen het einde kwam Houtman toch 26e jaargang nr. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27