ZONDAG 26 NOVEMBER 2006 AANVANG 12.30 UUR halen. Het aantrekken ging eerst niet, maar uitein delijk weer wel door. Yannis kwam naar Spangen en tekende een contract tot 2008. „Vóór aanvang van deze competitie waren de ver wachtingen te hoog gespannen. Daarnaast heb ben we in het begin ook veel zware tegenstanders gehad. Toch mag dat geen excuus zijn. Hopelijk gaan we tot aan de winterstop door met het sprok kelen van punten en kunnen we een heel goede reeks neerzetten. Binnen de groep is een positieve mentaliteit en het besef dat we de kracht hebben om hoger te eindigen nog steeds aanwezig. Verliezen is in Griekenland een belediging. De 7-0 tegen PSV was echt een schandalige vertoning. Nog nooit in mijn carrière heb ik zó wanhopig ver loren. Toen huilde mijn hart. Dat mag nooit weer gebeuren." Bij Ajax was Yannis een soort gids voor jonge spe lers. Ze trokken zich op aan zijn persoonlijkheid en ervaring. Hoe is dat nu bij Sparta? „Eigenlijk begon dat bij Roda JC al. Toen was ik 28 jaar en praatte ook al veel. Nu heb ik het met Marvin Emnes, Jeffrey Vlug, Rachid Bouaouzan, Nathan Rutjes en Meivin Zaalman veel over voet bal. Maar jonge spelers moeten ook leren luisteren. Voetbal is een mooi spel, maar de voetbal lerij is soms een rare wereld. Niet altijd eerlijk. Ik ben dat wel. Daarom bevalt die Rotterdamse directheid me. Ik ben zelf ook een directe Griek, dus dat raakt elkaar. Maar er moet van beide kanten respect komen. Dat is er bij Sparta ook. Ik bemerk soms wel eens een kleine generatie kloof. De jonge generatie is weer anders groot gebracht dan de oudere generatie. Mijn gene ratie heeft meer moeten knok ken. Het komt jonge spelers nu vaak aanwaaien. Dat is niet alleen in Nederland en Griekenland zo, overal zie je dat. Heeft denk ik ook met de tijds geest te maken." Yannis is momenteel niet meer de eerste keus in de spits en óók Jeffrey Vlug komt er aan. Wat doet dat hem? „Natuurlijk ben ik teleurge steld. Ik heb tot nu toe niet veel geluk bij Sparta. De excuses zoek ik bij mijzelf. Ik heb nog steeds het volste vertrouwen in mezelf. Ik denk ook elke wed strijd dat ik zal spelen. Omdat ik positief ben inge steld. Mijn toekomst is mede afhankelijk van Sparta. Op dit moment denk ik daar echter niet aan. Ben meer met de huidige situatie bezig. Ik hoop vandaag tegen Ajax op een wedstrijd vol strijd. Een wedstrijd met karakter. Beide suppor- tersscharen wil ik veel plezier toewensen." Tekst: Gerrit van Loon 26e jaargang nr. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 23