ZONDAG 26 NOVEMBER 2006 AANVANG 12.30 UUR 26e jaargang nr. 7 Binnengehaald als dé aankoop van het seizoen. Hij werd aanvoerder van een vernieuwd Sparta, coach van jonge spelers en de eerste Griek in Spartaanse dienst. En nu: reservespits, aanvoerder af en tamelijk teleurgesteld. Yannis Anastasiou (33) had de realiteit graag anders gezien. „Ik heb tot nu toe weinig geluk bij Sparta." Door hard te werken heeft Yannis een mooie car rière opgebouwd. Anastasiou werd geboren in Akropopamia, in de Griekse provincie Arta. Hij groeide op de boerderij van zijn ouders op en moest daar meewerken voor de kost. Maar Yannis wilde voetballer worden. De derde divisieclub Preveza werd zijn allereerste profclub. In die tijd, Yannis was zeventien, moest hij echter ook in dienst. Een hard bestaan: wc's schoonmaken, voor tweehon derd man eten koken, urenlang op wacht staan, Zijn scoringsdrift en werklust brachten hem na Preveza bij Ethnikos Piraeus en via OEI Kreta in België bij Anderlecht. Van daar vertrok hij in 2000 naar Roda JC. Tijdens zijn eerste seizoen in Nederland scoorde hij direct al negentien keer. In drieëneenhalf seizoen Roda JC onder Wiljan Vloet maakte hij doelpunt na doelpunt. Ajax trok hem vervolgens aan, maar daar kon hij nooit echt over tuigen. Vloet zag aan het begin van dit seizoen zijn kans schoon en gaf aan de spits graag te willen d.r.ji „Ik ben balvast, heb overzicht, durf initiatief te nemen, ben nooit bang en laat anderen beter voet ballen." Dit antwoordt de Griek op de vraag wat zijn kwaliteiten zijn. Waarom hij op dit moment dan niet in de basis staat, is de volgende vraag. „Dat is de keuze van de trainer. En daarvoor heb ik respect. Als Wiljan Vloet denkt dat het zo beter is voor het teambelang, dan is dat zo. De mensen kij ken in eerste instantie naar het aantal doelpunten dat ik maak. Maar daarvoor ben ik wél afhankelijk van voorzetten vanaf de flanken. Omdat Sparta niet altijd 4-3-3 kan spelen, krijg ik die voorzetten te weinig. Dat wil niet zeggen dat ik een slechte voetballer ben. Op de trainingen zal ik door wer klust laten zien, dat de trainer uiteindelijk tóch niet om mij heen kan." maar vier uur tijd om te slapen. En dan ging al zijn vrije tijd ook nog eens op aan het trainen. Yannis had dus al vroeg een Spartaanse opvoeding.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 21