IJ Gouden goal bij debuut Vervolg Sparta in de Media ZONDAG 26 NOVEMBER 2006 AANVANG 12.30 UUR J** Vlug Rose Denneboom Toeschouwers: 1 2.000 In de eerste vier maanden van het nieuwe millennium won Sparta maar liefst drie uitwedstrijden in de Eredivisie: van Feyenoord, Cambuur en De Graafschap. Sindsdien werden er op het hoogste niveau nog maar vijf uitduels gewonnen door de Rotterdammers. Dikwijls is er zelfs gezegd dat Sparta voor geen enkele ploeg een 'angstgegner' is. Niets blijkt minderwaar. Sinds 1998 verloren de roodwitten niet meer bij NEC. Vorige week kwam een knap ver volg op deze reeks, al zal niemand hebben stilgestaan bij de verlenging van deze serie. Daarvoor was deze overwinning té belangrijk! Vooraf werd er een beetje lacherig gedaan over de voorhoede van de Rotterdammers, die met Jeffrey Vlug, Ivan Cvetkov en Rachid Bouaouzan onwaardig zou zijn voor de Eredivisie. Maar het bleek een gouden keuze van trainer Wiljan Vloet. Waar Sparta in voor gaande duels dikwijls een dozijn kansen verprutste, werd elke kans tegen de fletse Nijmegenaren verzil verd. Met een hoofdrol voor basisdebutant Jeffrey Vlug, die als een ervaren rot Gabor Babos geen schijn van kans liet na een flater van een andere oud- Feyenoorder, Ferne Snoyl. Het Algemeen Dagblad schreef over 'het feestje van Vlug'. „Behalve over de entree van de Sparta-debutant viel er over het eerste half uur weinig te melden", zo bleek ook al op Talpa, waar het eerste hoogtepunt van de samenvatting pas na 28 minuten te zien was. „Het feestje van Vlug duurde tot de 66e minuut. Bij een 0-2 stand haalde Vloet de leeggespeelde aanval ler naar de kant. Maar met de veel duurdere invaller Dominique van Dijk werd het voor Sparta niet gemak kelijker." In de maandageditie van De Telegraaf stond wederom geen woord uit de zon dagkrant, waardoor de Spartanen zich tevreden moesten stellen met het wed strijdrapport van de rapporteur. En die was bijzonder goed: behalve Ivan Cvetkov (een 5,5), werd iedere speler tenminste met een 6,5 beoordeeld. Dan maar kijken wat de regionale krant in Nijmegen, De Gelderlander, te melden heeft. De lokale ver slaggever ziet het somber in voor de ploeg van Mario Been, die in de afgelopen vier wedstrijden (Twente, Excelsior, Willem II en Sparta) maar één punt bij elkaar sprokkelde en ook voor de beker werd uitge schakeld. „NEC stevent af op een crisis", zo opent de journalist zijn artikel. „De ploeg zit tot aan de nek in de degradatiesores." Over het spel van Sparta werd logischerwijs weinig geschreven, al was de verslagge ver wel zo eerlijk toe te geven dat een gelijkspel nooit serieus tot de mogelijkheden behoorde na de aanslui tingstreffer van de Rotterdamse spits Romano Denneboom. Been: „Heel frustrerend. Maar we staan nog steeds boven de streep. Vloet: „We hebben gedurfd gespeeld. Als team waren we beter dan NEC. 26e jaargang nr. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15