Ajax presenteert Jaarverslag 2005-2006 Voorwoord 5 Ajax lanceerde voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen PSV de campagne 'Ik ben Ajacied'. De stampvolle Amsterdam ArenA zag er schitterend en indrukwekkend uit. Het zal niemand verbazen dat ik als directielid én supporter van Ajax een welgemeend 'Ik ben Ajacied' laat horen, maar ook uit minder voorspelbare hoeken valt deze uitspraak op te te kenen. Zo heeft een aantal jonge Amsterdamse kunstenaars hun gevoel van 'Ik ben Ajacied' beeldend uitgedrukt. Meer hierover op pagina 30 en 31 van deze Kick Off. De kunst werken zijn opgenomen in het Jaarverslag 2005-2006 van Ajax, dat recentelijk gepresenteerd is. Als beursgenoteerde onderneming heb je de verplichting om verslaglegging te doen van de financiële prestaties van het voorgaande boekjaar. In het jaarverslag staan behalve de cijfers van het seizoen 2005-2006 ook een toelichting op die cijfers en onze accountantsverklaring. Ajax kent dagelijkse inkomsten en uitgaven. Het saldo hiervan noemen we het operationeel resultaat. Dat laat zien of er balans is in wat je uitgeeft en wat er binnenkomt. Dit operationeel resultaat over vorig seizoen was een batig saldo van zeven miljoen euro. Dit mooie resultaat wordt echter naar beneden gehaald door twee zaken: het resultaat uit de transfers van dat seizoen, en het waardeverlies van het aan deel van Ajax in de ArenA. Van de cijfers van de tegenstander van vandaag, FC Twente, weet ik niets. FC Twente is geen beursgenoteerd bedrijf en heeft derhalve geen openbaarmakingsplicht. Ik kan Twente alleen op zijn sportprestaties beoordelen, en wat dat betreft draait de club niet verkeerd. Bij Ajax ervaren wij die verplichting tot financiële openheid van zaken overigens niet als 'op onze vingers gekeken wor den'. Wij hebben niets te verbergen en het is zelfs een goede zaak dat de club open en transparant voor alle Ajacieden is. Jeroen Slop Uitgever Ajax i.s.m. www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA DORDRECHT Bladmanagement Robert Bisschops Redactie Gabriel van Gastel Monique Janse Ronald Jonges Michel Sleutelberg Joris Zandbergen Medewerkers Marcel Baas Riske Betten Saar van Bueren Claudia Hendriksen Martijn Mooiweer Hennie Schuurman Arnout Verzijl Advertentie-acquisitie Frank Meijer Michel Loopik Lambert van Waardenburg tel. 078-6397070 Fotografie Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving ColorScan Publication Solutions Amsterdam - Voorhout Art director Gerard Hertsenberg Druk Van derWeij, Hilversum Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. ISSN: 1872-4744 Ajax Kick Off FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5