Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Meestal met vrienden of met mijn vader. Al gaat mijn vader alleen mee naar het stadion als hij zin heeft. Uitwedstrijden, vooral die in de Champions League, kijk ik soms in het café, een andere keer gewoon thuis. Ik woon in de Nieuwmarktbuurt en heb dus genoeg cafés in de buurt. Onze uitzege op Feyenoord was de laatste wedstrijd die ik in het café heb gezien. Dat was écht genieten.' «Ér Mijn Ajax 43 handicapten uit van het revalidatiecentrum RCA, dat is het centrum waar ik revalideer. Waarschijnlijk werd juist ik uitgenodigd omdat ik een Ajax-poster op mijn kamer heb hangen. Toen ze eenmaal door hadden dat ik het erg leuk vond om bij de wedstrij den te zijn, werd ik vaker uitgenodigd.' Mooiste Ajax-moment: 'De 'hakgoal' van Rafael van der Vaart heb ik, vanaf het platform, van heel dichtbij gezien. Dat hij tegen Feyenoord scoorde, maakte het moment al helemaal bijzonder. Ook de slalom van Zlatan Ibrahimovic tegen Feyenoord was speciaal. Ik zat er opnieuw bovenop. Omdat je altijd zo dicht op het veld zit, zie je bepaalde grote spelers soms van heel dichtbij aan het werk. Dat is vaak erg leuk.' Mooiste Ajax-doel punt: 'Dan kies ik toch opnieuw voor het hak- doelpunt van Van der Vaart. Al was ook de omhaal van Marco van Basten mooi. De beroemde penalty van Johan Cruijff en Jesper Olsen was ook heel apart. Geniaal bedacht.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Ik ben wel fan van John Heitinga. Door zich heel knap terug te knokken, heeft hij toch karakter getoond. Hij wordt in de toe komst nog veel belangrijker voor Ajax. De laatste tijd presteert Heitinga prima.' Favoriete Ajacied uit de historie: 'Ik ben altijd een superfan geweest van Ibrahimovic. Bij Ajax ging hij steeds beter voetballen. Zlatan volg ik nu nog. Waarom hij mij zo aanspreekt? Vooral vanwege zijn techniek, maar ook wel een beetje om zijn grilligheid. Je kunt hem de hele wedstrijd niet zien, waarna hij opeens toch toeslaat. Van zulke spelers ben ik altijd wel gechar meerd.' Favoriete club naast Ajax: 'Net als Ajax volg ik ook de verrichtingen van FC Barcelona op de voet. Ook van die club sla ik geen wedstrijd over. Barcelona spreekt me natuurlijk vooral aan vanwege de Nederlanders, met name de Ajacieden, die er ooit hebben gespeeld. Barga speelt op dit moment ook het mooiste voetbal. Spelers als Messi, Eto'o en Ronaldinho zijn echte smaakmakers.' Ajax is voor mij...: 'De mooiste club ooit. Dat is het toch wel. Ik kan daar heel kort en bondig over zijn.' Ajax Kick Off FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42