aSftnJfi m m ra**»».#®'» iiHiili TC "tft Terugblik 37 De bal is al weg, Christian Kum is te laat en Jaap Stam scoort zijn eerste doelpunt voor Ajax. ten Mauro Rosales gaf en hem weer terug kreeg toen hij doorgelopen was naar het doel van ADO Den Haag. Met een harde kopbal liet hij Robert Zwinkels kansloos: 1-0. ADO kwam nog bijna op gelijke hoogte toen invaller Urby Emanuelson de bal verspeelde aan Michael Mols en de spits van ADO door kon lopen richting Stekelenburg. Die redde echter goed. Verder was de controle voortdu rend in handen van de thuisploeg, die via een goal van Klaas Jan Huntelaar, op aangeven van weer Rosales, de wedstrijd op slot deed. Alleen de rentree van Nicolae Mitea, die na maandenlang blessureleed voor het eerst dit seizoen in actie kon komen voor Ajax 1, was vervolgens nog echt het vermelden waard. 'Nicolae heeft heel hard gewerkt om weer terug te komen. Daar wilde ik hem voor belonen,' zei Ten Cate. 'Dat hij weer mee kon doen, is een van de pluspunten van vanavond. Verder heeft Edgar Manucharyan 90 minuten gespeeld en zijn we zonder kleerscheuren naar de volgende ronde gekomen. En mijn drie ver dedigers (Stam, Zdenek Grygera en Thomas Vermaelen, red.) hebben het geweldig gedaan. Ze hebben geconcentreerd en goed gespeeld.' Vandaar dat ADO geen vuist kon maken en Ajax onbedreigd naar de volgende beker ronde ging. En dat stemde Ten Cate toch ook tot tevredenheid. 'In bekervoetbal telt maar een ding: de volgende ronde halen, winnen. De manier waarop is onbelangrijk. Als we straks de beker winnen, is iedereen deze wed strijd allang vergeten.' KNVB Beker Donderdag 9 november 2006 - Amsterdam ArenA - 7.909 Scheidsrechter: Jack van Huiten Ajax - AD0 Den Haag 2-0 (1 -0) Scoreverloop: 8. Jaap Stam 1 -0,65. Klaas Jan Huntelaar 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Jaap Stam Zdenek Grygera, Thomas Vermaelen; Hedwiges Maduro (46. Urby Emanuelson), Kenneth Perez (58. Roger), Olaf Lindenbergh; Mauro Rosales (69. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar, Edgar Manucharyan Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Jan Vertonghen, Tom de Mul, Markus Rosenberg ADO Den Haag: Robert Zwinkels; Stijn Vreven Christian Kum, Tininho, Pascal Bosschaart; Goran Bunjevcevic, Ferrie Bodde, Richard Knopper (46. Laurent Delorge), Levi Schwiebbe; Eljero Elia (77. Wesley Verhoek), Michael Mols (66. Santi Kolk) Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Said Bakkati, Alberto Saavedra, Aleksandar Rankovic, Josh Wagenaar Nicolae Mitea maakte zijn rentree in Ajax 1 en kreeg het publiek met een puntgave passeeractie op de banken. Ajax Kick Off FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36