Historie 33 tribune gaan zitten,' zou Cruijff na afloop toelichten. 'Maar daar kon ik het toch niet uithouden. Het leek in de eerste helft wel of we een week te vroeg Sinterklaas op bezoek hadden. Wat een weggevertjes, die goals van Twente! Het ontbreekt in het veld aan organisatie en discipline.' Nadat de meester zich aan de zijlijn had ge meld, ging het beter lopen met de Ajacieden. Cruijff wees de spelers op de grote ruimte tussen aanval en verdediging. Ajax moest tevens de druk op FC Twente, dat overi gens via Sanchez-Torres de kans op 2-4 verprutste, opvoeren en zo de inhaalslag maken. Plotseling geïnspireerd zocht Ajax naar de juiste manier om toe te slaan. Met een kopbal van Edo Ophof trok de thuisploeg de stand gelijk en vijf minu ten voor tijd strafte Ling een blunder van doelman Pasveer af, 4-3. Toen Schoenaker drie minuten voor tijd Ab Gritter ten val bracht in het strafschopgebied, besloot de scheidsrechter geen strafschop toe te kennen. Dit uiteraard tot woede van heel Twente en zijn aanhangers. Ajax profiteerde direct. Wim Kieft kopte de bal een minuut later door op Arnesen, die Ajax in veilige haven loodste, 5-3. Uiteraard ontstond er na afloop ook dis cussie over de actie van Cruijff, die naar beneden daalde. De manager vond die ophef overdreven. 'We gaan niet meer in op vragen wie nou de baas is en of dat nou wel kan met twee kapiteins op het schip. Dat is nu Nederland op zijn smalst, geven we dan als antwoord.' Tscheu-la Ling is te rap voor FC Twente-verdediger Romeo Zondervan. Ajax Kick Off FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32