Ajax presenteert jong talent in kunst 30 Kunst 'Ik ben Ajacied' is voor Ajax een thema dat de gevoelens van spelers, supporters en sympathisanten vertolkt en versterkt. Omdat stimuleren van jong talent voor de club een tweede natuur is, heeft Ajax zes jonge, Amsterdamse kunstenaars uitgenodigd om dit thema vorm te geven. terecht een prominente plaats in. Naast de kunstwerken wordt daarin ook een uitge breide uitleg over de kunstenaars en hun werk gegeven. De collectie is verkrijgbaar in een be perkte oplage van 150 stuks, verpakt in luxe mappen, voorzien van toelichting en achtergronden. In de map bevinden zich zes verschillende kunstwerken, afgedrukt op houtvrij, halfmat, 250 grams kunst drukpapier, persoonlijk genummerd en gesigneerd door de betreffende kunstenaar. Het formaat van de kunstdrukken is 43 x 56 cm. Dion van Zeist (1981'Nummer 1 De kunstwerken, waarin het thema Ik ben Ajacied' is vormgegeven door zes talent volle, jonge kunstenaars, vormen een unieke verzameling, die nu in beperkte oplage ver krijgbaar is. Petra Hart, Erick de Jong, Hans Meertens, Petra Neefjes, Klaartje Pander en Dion van Zeist namen de uitdaging aan. Het resul taat is een unieke collectie kunstwerken, sterk variërend in stijl, techniek en kleurge bruik, maar in alles het goede gevoel vertol kend van sympathie en verwantschap met de wereldclub Ajax. In het Ajax-jaarverslag 2005-2006 nemen de kunstwerken dan ook Erick de Jong (1981): 'Elftal FC Twente Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 29