Fred Rutten predikt realisme De tegenstander 29 Hoewel het FC Twente sportief gezien voor wind gaat, blijft trainer en technisch manager Fred Rutten realistisch. Vanuit het oosten van het land geen grootspraak over een mogelijke bekerstunt en het behalen van Europees voetbal. Het seizoen is nog lang en uit ervaring weet Rutten dat er tot eind mei nog van alles kan gebeuren. 'Maar ik kan niet ontkennen dat we een goede start hebben gemaakt.' Fred Rutten doet het prima als trainer van FC Twente. PRO SHOTS/Henk-Jan Dijks De Tukkers bevinden zich momenteel aan de goede kant van de medaille. De nieuwelingen hebben zich bijzonder snel aangepast en vor men een uitstekende mix met de spelers die al in de selectie voor handen waren. Omdat blessures en schorsingen vooralsnog uitblijven, is de concurrentiestrijd groot bij de club uit Enschede. Rutten spint er garen bij, want we kelijks kan hij zijn ideale elf het veld in sturen. 'We weten dat we een aardige selectie tot onze beschikking hebben. De bestaande spelers groep hebben we gericht versterkt, waardoor er een goede balans is ontstaan. Omdat we ook nog eens in de gelukkige omstandigheid zijn dat bijna iedereen beschikbaar is, hebben er in de afgelopen weken nauwelijks tot geen veran deringen plaatsgevonden in het elftal. Dat zorgt ervoor dat het team kan groeien. Maar ik ben niet gauw tevreden. We zijn er nog lang niet.' Ondanks het optimisme over de goede start, FC Twente draait bovenin de Eredivisie mee en bereikte de achtste finales van de KVB Beker, houdt Rutten dat zijn spelers constant voor. Keihard werken is de basis en daar past absoluut geen zweverig gedoe bij. 'Ik ben rea listisch. In de Eredivisie verschillen de ploegen qua niveau niet veel van elkaar. Ajax en PSV steken er bovenuit, maar daaronder is er een heel brede groep. Daar maken wij ook deel van uit. Nu draait alles aardig en is iedereen heel positief over onze kansen op succes. Maar ik loop inmiddels zo lang mee dat ik weet dat iedere club een mindere fase doormaakt in een seizoen. Onze huidige positie zegt dan ook nog niets.' De levenswijsheid deed Rutten op in dertien jaar als prof voor FC Twente en dertien jaar trainerschap in Enschede en Eindhoven. Met name zijn periode bij PSV leverde Rutten een schat aan ervaring op. Als secondant van Guus Hiddink werkte hij vijf jaar in de Europese top. Toch koos Rutten dit seizoen voor de overgang naar de club waar zijn voetbalbestaan vorm kreeg. 'Niet uit emotie, hoor. De ambitie van de club sprak me gewoon aan. De club wil weer omhoog en daar draag ik graag mijn steentje aan bij. Verder is het een uitdaging dat ik hier de functie van hoofdtrainer kan combineren met het technisch managerschap. Een beetje zoals Hiddink dat bij PSV deed, ja. In die zin is de link wel zichtbaar.' Waar Rutten met PSV vaak met de drie punten aan de haal ging in de ArenA, is die opgave voor hem als trainer van FC Twente heel wat zwaarder. Niet alleen heeft Twente minder kwaliteit dan PSV de afgelopen jaren had, het is Rutten ook opgevallen dat Ajax weer op het niveau acteert dat bij een topclub past. 'Ik heb Ajax dit seizoen al een aantal maal aan het werk gezien en ben onder de indruk van de ploeg geraakt. De laatste paar seizoenen heb ik ze niet op dit hoge niveau zien presteren. Het wordt daarom zwaar voor ons. Maar als Ajax een iets mindere dag heeft, dan hebben wij wel een ploeg die een stunt uit kan halen. Dat heeft de onze thuiswedstrijd tegen PSV (1-0, red.) dit seizoen al uitgewezen.' Ajax Kick Off FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28