Lente in Twente De herfst is ingetreden in Nederland. Ons kik kerlandje ligt bedolven onder de afgevallen bladeren, het weer wordt guurder en de regen komt weer met bakken uit de lucht. Ondanks deze klimatologische symptomen voelt het in het oosten van het land nog altijd als lente. FC Twente bloeit en groeit immers alsof het nog volop voorjaar is. tekst Martijn Mooiweer 'FC Twente in de steigers'. Twee seizoenen ge leden legden de beleidsbepalers van de Tukkers dit driejarenplan op tafel. In die periode moest de financiële huishouding van de Enschedese club weer op orde zijn en moest er een selectie staan die weer mee kon strijden om Europees voetbal. Ingehaald door de realiteit - het eerst doodzieke FC Twente is na twee jaar alweer kerngezond verklaard en speelde dit seizoen reeds mee in Europa - moesten de doelen sneller dan gedacht aangepast worden. De ko mende vijf jaren wordt er daarom in het Arke Stadion gebouwd aan het plan 'FC Twente meer dan een passend (t)huis'. Centraal daarin staat de uitbreiding van het stadion, dat FC Twente zowel financieel als sportief nieuwe successen moet brengen. Om dat laatste gedeelte vorm te geven, heeft de club ingezet op het trio Fred Rutten, René Eijkelkamp en Erik ten Hag. Het drieman schap krijgt op technisch gebied een vrijbrief, wat vooral tot uiting komt in de dubbelfunctie van Rutten. De voormalige secondant van Guus Hiddink bij PSV is tevens aangesteld als technisch manager, wat hem de mogelijk heid geeft zijn selectie naar eigen inzicht in te richten. Waar vele anderen de positie zouden gebruiken om de ene na de andere versterking binnen te halen, koos de voormalige trainer en speler van FC Twente er voor zijn selectie heel gericht aan te vullen. Zo zijn Otman Bakkal (PSV), Luke Wilshire (Bristol City), Robbie Wielaert (NEC) en Orlando Engelaar (RC Genk) allemaal voltreffers gebleken en zorgen Niels Oude Kamphuis (Gladbach) en De tegenstander 27 Sergio Zijier juicht na een doelpunt voor FC Twente. De Tukkers wonnen vorige week met maar liefst 7-1 van FC Groningen. PRO SHOTS/Peter Lous Cees Paauwe (ADO Den Haag) voor een felle concurrentiestrijd. Voeg bij de versterkingen spelers als Sharbel Tourna, Kennedy Bakircioglü, Georgi Gakhokidze, Blaise N'Kufo, Sander Boschkeg Jeroen Heubach, Arnar Vidarsson en Dmitri Shoukov en het is duidelijk dat Rutten en co de beschikking hebben over voetballers die stuk voor stuk het talent hebben om FC Twente naar het niveau te stuwen waar de club denkt dat hij thuishoort: direct achter de topvier van Nederland. Omdat de verguisde trainer Rini Coolen in de afgelopen twee jaar ook nog eens het lef had om te bouwen op jongens van eigen kweek (Wout Brama, Patrick Gerritsen, Ramon Zomer, Peter Niemeyer en Karim El Ahmadi) hebben Rutten, Eijkelkamp en Ten Hag nu goud in handen. De spelersgroep waar mee ze werken, is in alle opzichten evenwichtig. De posities zijn dubbel bezet, de leeftijdsver houdingen zijn uitstekend en het elftal heeft een sterke regionale uitstraling. Het heeft ertoe geleid dat FC Twente dit sei zoen eindelijk met een syndroom af wist te rekenen. Waar de club de laatste twee jaren steevast na de winterstop de in de eerste com petitiehelft opgelopen schade moest wegwer ken, staan de Tukkers nu fier in de top van de Eredivisie en wisten ze door te dringen tot de laatste zestien ploegen van de KNVB Beker. Ondanks de herfst is het in Twente dan ook nog volop lente. Ajax Kick Off FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 26