Aanvoerder John Heitinga 15 bijvoorbeeld dat we nu wedstrij den waarin we niet goed spelen, wel winnen. Zoals bijvoorbeeld tegen ADO Den Haag. Het was niet goed, maar vorig jaar speel den we in eigen huis tegen ze gelijk en nu wonnen we.' Ajax Kick Off FC Twente John Heitinga komt veel hoger dan zijn tegenstander van Vitesse. ook beter. Op het debacle van Kopenhagen na zijn we goed begonnen. Dat we van Roda JC verloren was zonde en iedereen baalt daar ook stevig van, want we speelden, op die wedstrijd na, een goede reeks. Door Roda JC werden we overklast op het gebied van agressie. Daar hebben we van geleerd en we hebben het tegen Utrecht en Groningen rechtgezet. Ook dat zijn tegenstanders die fysiek en agressief spelen, maar daar won nen we wel van. Als we net als de opponent agressief de duels ingaan, dan geeft het voetbal dat wij spelen de doorslag.' De gewonnen uitduels tegen Utrecht en Heerenveen aan te halen om het verschil aan te geven met vorig seizoen - beide duels gingen toen verloren - gaat Heitinga iets te ver. 'Nu hanteerden we een andere tactiek, omdat we al een paar jaar niet hadden gewonnen. Wel is het zo dat we er vanaf de eerste minuut stónden. Dat was andere jaren wel anders. De kracht van dit Ajax is Een belangrijk ander winstpunt ten opzichte van vorig jaar is de balans in het team, vindt Heitinga. 'Er zit meer rust in het elftal. Met de komst van Jaap en ook van Gabri is het voor mij persoonlijk ook prettiger ge worden. Jonge spelers hoeven minder verantwoordelijkheid te nemen dan vorig seizoen. Zelf ben ik een jaar aanvoerder ge weest als Tomas Galasek gebles seerd was en ik moet zeggen dat het wel anders speelt met of zon der band. Zonder ligt er minder druk op je schouders.' In de thuisduels ligt er altijd druk op Ajax. De ploeg wil voor eigen publiek winnen en het liefst met mooi voetbal. Zo ook vanmid dag tegen FC Twente. 'Twente is een fysiek sterke ploeg,' weet Heitinga. 'Dat ze zo hoog staan, verbaast me dan ook niets. Het team is al een tijd bij elkaar en de nieuwe spe lers geven een goede invulling. Wij moeten voor ze oppassen. Ons eigen spel spelen en Twente ver van de goal afhouden.' Voor zichzelf heeft Heitinga ook nog een streven. Hij staat immers na elf wedstrijden op een doelpuntentotaal van twee. Zijn re cord in Ajax 1 is drie goals. 'Ha! Het is voor mij wel een streven dat aantal te verbeteren en we hebben nog genoeg wedstrijden om daar overheen te gaan. Scoren is altijd leuk. Overzicht Eredivisieduels John Heitinga

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15