van zich af en prompt speelde hij - fit, scherp en ambitieus - een glorieus seizoen. Hij zette zelf de toon al in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag van dat seizoen 2003-2004. Voor het eerst in de basis, maakte hij zijn eerste goal op het hoogste niveau. Met 26 wedstrijden in de Eredivisie en drie goals, is dat kampioensjaar een ab soluut hoogtepunt in de loopbaan van de Amsterdammer. Ook het jaar erop kwam hij tot 26 Eredivisieduels en vorig jaar prijkte het aantal van negentien op zijn pal mares. Dit seizoen miste hij nog geen enkele Eredivisiewedstrijd waardoor hij snel - is het niet vandaag dan wel binnenkort - op 100 komt. 'Het is niet niets als je honderd competitiewedstrijden voor een club speelt. Ik ben er dan ook heel blij mee.' Heitinga had vijf seizoenen en een beetje van dit zesde jaar Ajax 1 nodig om tot deze mijlpaal te komen; niet in minst dus vanwege de knieblessures. 'Ik heb echt alles al meegemaakt. Ik zit ook al zes tien jaar bij Ajax, dat is toch een hele tijd. Daarvan ben ik zes jaar bij de selectie. Deze week ben ik 23 geworden. Ik denk niet 'al' 23, maar 'pas' 23 jaar. Soms lees ik wel eens dat ik al zes jaar in Ajax 1 zit en dan denk ik "dat is wel lang, niet?". In die jaren heb ik hoogtepunten en dieptepunten gekend. Van de succesvolle seizoenen 1995 en 1996 toen ik nog in de jeugd speelde, via kampioen schappen, blessures tot nu. Ga zo maar door.' Met de komst van rechtsback JK George Ogararu en centrale verdediger Jaap Stam, leek Heitinga zich op te moeten maken voor een lastige taak om zich in het keur korps van trainer Henk ten Cate te spe len. Dat Ajax die aankopen deed, stemde hem echter niet onrustig. 'Concurrentiestrijd is goed. Ik moest laten zien dat ik goed in vorm ben, zodat de John Heitinga 1 3 trainer zijn keuze voor mij maakt. Het motiveert ook. Van Jaap, met wie ik al eens had samengewerkt bij Oranje, kan ik heel veel leren en hoewel ik George niet kende, is ook hij een goede voetballer. Ik leer veel van Jaap. Hij is een natuurlijke leider en blijft zelf altijd rustig in het veld. Hij is verbaal sterk, zet de spelers neer. Uiteindelijk is het natuurlijk de bedoeling dat wij jonge spelers dat overnemen, want Jaap die nu 34 is, kan niet tot zijn vijftigste blijven voetballen. Wij moeten goed naar hem kijken en luisteren.' Zijn eigen ontwikkeling stemt Heitinga tot tevredenheid. Dat hij behalve ADO Den Haag (geschorst) en IK Start (roulatiesy steem) geen wedstrijd miste, geeft ook aan dat de trainer tevreden is over het spel van zijn verdediger. 'Ik ben best tevreden over mezelf. Ik ben verder dan vorig jaar en heb naar be horen tot goed gespeeld. Nu is het zaak dat ik dit niveau vasthoud. Want ik hoop natuurlijk zo veel en zo goed mogelijk te spelen.' Dat het met Ajax dit sei- f m zoen ook 2 naar beho- ren gaat, ver baast Heitinga niet. 'Ajax heeft in de zomer goed ingekocht. De re sultaten zijn goed en we voetballen Ajaxl üff FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13