Mitea maakt rentree bij Jong Ajax Nieuws 9 Jong Ajax leek op 30 oktober de overwinning op Jong FC Twente binnen handbereik te hebben. In de slotminuut maakten de Tukkers alsnog gelijk: 4-4. Nicolae Mitea maakte zijn rentree. Jong Ajax begon matig aan het in Enschede gespeelde duel in de Beloftencompetitie. Jong FC Twente profiteerde van de onze kerheid in de gelederen van Jong Ajax door nog voor het verstrijken van de eerste twin tig minuten een 2-0 voorsprong te nemen. Edgar Manucharyan en Jan Vertonghen de den nog voor de rust iets terug. Omdat doelman Marco van Duin nog een keer werd gepasseerd, was de marge halverwege 3-2 in het voordeel van Jong FC Twente. Een prima hervatting leverde Jong Ajax al snel een terechte gelijkmaker op. Spits Rydell Poepon drukte het veldoverwicht uit in een treffer: 3-3. Ook linkshalf Manucharyan pro fiteerde van het overwicht. Met zijn tweede treffer bracht de Armeniër de Amsterdammers halverwege de tweede helft zelfs op voorsprong. Een nieuwe competitiezege leek binnen hand bereik. Onoplettendheid in de achterhoede kwam de ploeg van coach Aron Winter alsnog duur te staan. De Tukkers zochten en vonden de gelijkmaker in de allerlaatste speelminuut. Nicolae Mitea was bijna een uur van de partij bij Jong Ajax. De Roemeen maakte zijn rentree na maandenlang blessureleed. Mitea keert te rugvan een hamstringblessure.Tien minuten na de rust werd hij afgelost door John Goossens. Jong Ajax maakte een week later twintig minuten indruk tegen Jong Willem II. Plet was genoeg voor een gemakkelijke 3-0 over winning. 'We hebben alleen de eerste twintig minuten goed gevoetbald,' blikte Jong Ajax- trainer Aron Winter terug. 'Daarna werden we slordig. De tweede helft was niet om aan te zien. Ik ben blij met de overwinning, maar de uitvoering was niet goed.' Uitgerekend op de avond waarop de mannen van Henk ten Cate de tribune van de Toekomst bevolkten, imponeerde de Beloftenploeg alleen in de beginfase. Jeffrey Sarpong opende de score al na tien minuten. De linkshalf krulde een vrije trap met veel balgevoel om het Tilburgse muurtje, in het doel van Jong Willem II-doel- man Ahmet Altin. Vijf minuten later sloeg Sarpong opnieuw toe (een intikker na een fraaie crosspass van Vertonghen op Javier Martina). Weer vijf minuten later bracht spits Markus Rosenberg linksbuiten Nicolae Mitea in stelling: 3-0. Met nog zeventig minuten te spelen leek niets een waar doelpuntenfestijn in de weg te staan. Tot onbegrip van Winter liep het allemaal anders. Jong Ajax zakte om onverklaarbare redenen kwalitatief te ver terug. 'In de be ginfase waren we scherp,' zei Winter. 'Als we scherp waren gebleven, hadden we met dub bele cijfers kunnen winnen.' Een lichtpuntje was het optreden van Mitea. De linksbuiten toonde volop flair en bluf in zijn tweede wedstrijd als Jong Ajacied. Na vier maanden afwezigheid vanwege een ham stringblessure, vierde de linkspoot een week eerder zijn rentree met een 4-4 gelijkspel tegen Jong FC Twente. 'Het ging alweer een stuk beter dan vorige week,' blikte Mitea tevreden terug op zijn fysieke vorderingen. 'Het gaat langzaam beter. Nu goed blijven trainen is belangrijk. Wanneer ik weer volledig fit ben, weet ik niet. Voor mijn gevoel kan ik op dit moment 20 a 25 minuten als invaller mee in het eerste. Maar ik weet dat ik nog geen risico's moet nemen.' Morgen speelt Jong Ajax opnieuw thuis. Dan ontvangen de Amsterdammers Jong Cambuur Leeuwaren in het kader van het bekertoernooi voor Beloftenploegen. Ajax Kick Off >PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9