Ajax verdedigt eerste plaats Voorwoord 5 Ajax staat vanmiddag voor een zware test. PSV, de lands kampioen uit Eindhoven, komt op bezoek in de Amsterdam ArenA en zal een poging willen wagen de koppositie van Ajax in de Eredivisie over te nemen. Ajax heeft een prachtige reeks achter de rug en heeft tot en met de zege bij Heracles al tien wedstrijden achtereen gewonnen. Bovendien lijkt, af gaande op de vorige edities van Ajax - PSV, het tij enigszins te keren. In de onderlinge confrontatie in Amsterdam van vorig seizoen werd het 0-0, in de bekerfinale zegevierde Ajax met 2-1 en in de strijd om de Johan Cruijff Schaal, de week voor dat het huidige seizoen begon, was Ajax met 3-1 te sterk. Voor het eerst in lange tijd begint Ajax aan de topper als kop loper in de Eredivisie. Henk ten Cate en zijn mannen zal er alles aan gelegen zijn die fraaie rangschikking te behouden; bij winst zet Ajax zelfs een grote stap richting de wintertitel. PSV is sterk bezig in de Champions League. De ploeg van Ronald Koeman, onze voormalige trainer, heeft zich na vier groepswedstrijden al geplaatst voor de volgende ronde; een knappe prestatie. Heel het Nederlandse voetbal heeft er baat bij dat een club uit ons land ver komt in het toernooi. Volgend seizoen hopen we met Ajax deze prestatie te evena ren of zelfs te verbeteren, maar op dit moment wensen we PSV veel succes in Europa. Dat ook bij PSV een aantal oud-Ajacieden werkt, is een leuk gegeven. Wie zal ooit het puntertje van Patrick Kluivert vergeten waarmee hij Ajax elf jaar geleden de Champions League bezorgde? Prachtige herinneringen, en Ajax is hard aan het werk om nieuwe hoogtepunten aan zijn rijke histo rie toe te kunnen voegen. Met een nieuwe generatie spelers, nieuwe trainers en nieuw elan. Namens de clubleiding van Ajax wens ik alle Ajacieden een fijne voetbalmiddag. Maarten Fontein Uitgever Ajax i.s.m. www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA DORDRECHT Bladmanagement Robert Bisschops Redactie Gabriel van Gastel Monique Janse Ronald Jonges Michel Sleutelberg Joris Zandbergen Medewerkers Marcel Baas Riske Betten Saar van Bueren Claudia Hendriksen Patrick Leemans Hennie Schuurman Arnout Verzijl Advertentie-acquisitie Lambert van Waardenburg tel. 078-6397070 Fotografie Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving ColorScan Publication Solutions Amsterdam - Voorhout Art director Gerard Hertsenberg Druk Van der Weij, Hilversum Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. ISSN: 1872-4744 Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5