I NS een echt team is geworden. Hef'is daarom zinloos om een vergelijking te maken met de periode waarin Cruijff nog hu Ajax speelde. Hij zorgde voor individuele uitschieters, was een prachtige voetballer. Zo'n speler zie je bijna niet meer in het moderne voetbal. Dat vind ik best jammer. Het draait nu meer om het team.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Vaak met mijn jongste zoon Leo, een kennis of oud-collega. We gaan regelmatig heen, al slaat Leo ook wel eens makkelijk een wed strijd over. Makkelijker dan zijn vader in elk geval. Als een wedstrijd bijvoorbeeld ook op televisie is te zien, dan blijft Leo soms thuis. Ik probeer er zo veel mogelijk bij te zijn, maar met een eigen bedrijf is dat lastig. Het werk gaat soms écht voor het meisje, voor de club dus.' Mooiste Ajax-moment: 'Het eerste moment dat me te binnen schiet, is de hooghoudact van Richard Witschge, in een thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Die Amsterdamse arrogantie was prachtig, ook al zag ik die wedstrijd op televisie. Ik genoot van dat moment. 'Wij zijn de beste,' sprak er overduidelijk uit. Natuurlijk zijn er nog tal van andere mooie Ajax-momenten, maar het hooghouden is me blijkbaar het meest bijge bleven uit de afgelopen tien jaar.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Marco van Basten en Johan Cruijff hebben allebei schitterende goals gemaakt voor Ajax. Ik kon ook altijd genieten van de strafschop pen van Johan Neeskens. Recht door het midden. Klaas Jan Huntelaar scoorde tegen Austria Wien met een fraaie kopbal. Die tref fer was ook mooi en bijzonder. Een mooiste Ajax-goal noemen, is lastig. Het zijn er te veel. Er zullen altijd mooie Ajax-goals bijkomen. Dat weet ik absoluut zeker.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Dat vind ik ook weer zo moeilijk, simpelweg omdat het er te veel, zijn.Urby Emanuelson is op.,dit moment belangrijk. Ook Kenneth Perez heeft al veel rbbbie dingen laten zien. Moet ik er„echt één kiezen? Dan kies ik voor Wesley Sneijder. Hij is nog jong, maar dwingt al echt iets af in de ploeg. Dat vind ik echt knap.' v Favoriete speler uit deAjax-historie: 'Kijk, die vraag is niet moeilijk te beantwoor den. Johan Cruijff. Vooral vanwege zijn ma nier van voetballen en de manier waarop hij invulling gaf aan het trainerschap. Voor alles wat hij als voetballer en trainer deed, wist hij al precies hoe het verder moest en zou gaan. Dat zag je overal duidelijk in terug. Vooral ook in de successen die Cruijff heeft gehad als speler en als trainer.' Favoriete club naast Ajax: 'In Nederland is zo'n tweede favoriet er niet. Ik ben bijvoorbeeld wel een aantal keer bij FC Zwolle geweest. Dat was op uitnodiging. Uit mezelf zou ik niet snel naar die club gaan kijken. Vergeleken met de topclubs mist Zwolle kwaliteit. Als je het over favorieten hebt, dan praat je meestal over topclubs. Een club als Barcelona, bijvoorbeeld. Net als Ajax speelt ook Barcelona mooi voetbal. Het is altijd mooi om naar die ploeg te kijken. De selectie van FC Barcelona is sterk. Die club heeft veel topspelers met heel veel individuele kwaliteiten. Vergeleken met Ajax heeft die club ook meer geld te besteden. Dat zie je weer terug in de selectie. Dat het geld zo'n belangrijke rol speelt, vind ik eerlijk gezegd wel een beetje jammer.' Ajax is voor mij: 'De club die altijd mijn favoriet zal blijven. Vooral als Ajax aanvallend blijft voetbal len en mooie doelpunten blijft maken... Als dat lukt, blijf ik zeker mijn leven lang Ajax-supporter.' Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42