Terugblik 39 namen de Amsterdammers alsnog ruimer afstand van de gastheren. Tien minuten voor tijd werd het treffen vanaf de penaltystip be slist. Perez sloeg koel toe, na een overtreding van Emmanuel Boakye op Sneijder. Vijf minuten na de 0-2 trof Sneijder zelf doel. Invaller George Ogararu, ingebracht voor Tom de Mul, bediende de middenvelder op maat: 0-3. Het op voorhand lastige karwei bleek daarmee geklaard. 'Het was misschien niet zo'n beste wed strijd, maar al met al denk ik dat we tevre den moeten zijn,' keek Henk ten Cate terug. 'De omstandigheden zijn wel een excuus, vind ik. We moesten wennen aan deze wedstrijd op kunstgras. Heracles speelt elk thuisduel op deze ondergrond. Ik kan niet ontevreden zijn. We hebben een moeilijke wedstrijd met 0-3 gewonnen. Dus wat wil je nog meer?' Eredivisie Zondag 5 november 2006 - Polman Stadion, Almelo - 8.500 Scheidsrechter: Björn Kuipers Heracles Almelo - Ajax 0-3 (0-1) Scoreverloop: 39. Kenneth Perez 0-182. Kenneth Perez 0-2 (pen.), 86. Wesley Sneijder 0-3 Heracles Almelo: Martin Pieckenhagen, Emmanuel Boakye, Eddy Bosnar (73. Bernard Hofstede), Ragnar Klavan, Rob Maas Björn Daelemans, Remon de Vries, Mark Looms, Stefaan Tanghe, Diego Biseswar, Kwame Quansah Coach: Ruud Brood Niet ingezet: Marc Höcher, Karim Bridji, Remco Pasveer, Peter Reekers, Marnix Smit, Jan Wuytens Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Zdenek Grygera, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Gabri, Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder Tom de Mul (56. George Ogararu), Klaas Jan Huntelaar (66. Olaf Lindenbergh), Kenneth Perez (84. Edgar Manucharyan) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Roger, Mauro Rosales, Markus Rosenberg Henk ten Cate houdt zijn spelers weg bij de scheidsrechter en vraagt zelf even om uitleg van de leidsman. Met vereende krachten zorgen de Ajacieden dat het doel van Maarten Stekelenburg schoon blijft. Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38