Ajax behoudt voorsprong op PSV na lastig uitduel Heracles - Ajax 38 Terugblik De insteek van Ajax in het duel tegen Heracles in Almelo was de voordelige marge ten opzichte van PSV te behou den. De Eindhovenaren hadden zaterdag avond al gedecideerd van NAC Breda ge wonnen, dus winst op het door de Ajacieden verfoeide kunstgrasveld was de enige optie om ook na Heracles - Ajax lijstaanvoerder te blijven. Met een 0-3 overwinning voldeed Ajax prima aan die doelstelling. Eenvoudig kwam de zege echter niet tot stand. Dat Heracles topscorer Everton miste en de belangrijke middenvelder Robbert Schilder - verhuurd door Ajax aan de Almelose club - was in het voordeel van de Amsterdammers. Want kansen kreeg de thuisploeg wel, alleen het afronden was - mede door uitstekend werk van Maarten Stekelenburg - niet aan de zwartwitte for matie besteed. Trainer Ten Cate had Jaap Stam buiten de selectie gelaten, waardoor Kenneth Perez aanvoerder werd. Na zijn wissel nam Kenneth Perez was met twee doelpunten opnieuw van grote waarde voor Ajax. Wesley Sneijder de band over. Uitgerekend die twee namen het voortouw in de zege op Heracles. Perez scoorde zes minuten voor rust de belangrijke openingstreffer. Na een prima interceptie van Gabri stuurde Wesley Sneijder de Deen de diepte in. Perez schudde twee tegenstanders af, waarna ook Pieckenhagen werd verslagen. De Almeloërs lieten zich door de tegentreffer niet van de wijs brengen. Een rode kaart voor John Heitinga wakkerde de Almelose strijdlust alleen maar verder aan. De Amsterdamse rechtsback moest in de 51ste minuut een overtreding op Biseswar bekopen met een verwijdering. Een te zware straf, vond Heitinga zelf, die de opgelegde sanctie van twee wedstrijden schorsing waarvan één voorwaardelijk, wel accepteerde. Nadat de Almelose storm, direct volgend op de rode kaart, weer enigszins was geluwd, PSV Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37