een Oostenrijkse muur. Slechts bij vlagen schakelde de Weense ploeg razendsnel naar de aanval om zo te trachten de defensie van Ajax te splijten. Resultaat leverde het niet op. Ajax had zichtbaar moeite met zoveel defensieve tegenstand. Als er snel gespeeld werd, was de zuiverheid zoek. Als er rus tig werd opgebouwd, miste de ploeg de creativiteit om Austria Wien te verrassen. Daarom waren er nauwelijks kansen te noteren in de eerste helft. Toch slaagde Klaas Jan Huntelaar erin de score te ope nen. Kenneth Perez nam vanaf links de vrije trap, Hedwiges Maduro kopte tegen de onzeker ogende doelman Safar aan en Klaas Jan Huntelaar was ter plaatse om de openingstreffer binnen te tikken, 1-0. In de tweede helft probeerde Ten Cate het spel meer over de vleugels te laten verlo pen. Hij had Rosales ingewisseld voor Tom de Mul en niet veel later maakte Hedwiges Maduro plaats voor Edgar Manucharyan Terugblik 37 waardoor er niet met een verdedigende middenvelder werd gespeeld, maar met een aanvallende, Kenneth Perez. Manucharyan werd met zijn invalbeurt door Ten Cate beloond voor zijn goede arbeid de laatste weken. En zoals hij bij Jong Ajax al toonde, was hij ook tegen Austria Wien scherp. In de 65ste minuut schoot hij vanuit de tweede lijn op doel en prompt verdween de bal in het doel, 2-0. Drie minuten later kreeg de stand een nog fraaier aanzien. Klaas Jan Huntelaar mocht vogelvrij de bal na een vrije trap van Perez binnenkoppen, 3-0. 'Deze zege is verdiend,' zei trainer Henk ten Cate na afloop. 'En biedt perspectief om deze ronde door te komen.' Daarbij hielp de andere uitslag in de poule eveneens een handje. Zulte Waregem won ook van Sparta Praag, waardoor de Tsjechen en de Oostenrijkers na twee duels nog steeds zonder punten zijn. De beste drie van de poule gaan door naar de volgende ronde. John Heitinga heerst in de lucht in duel met Stepan Vachousek. Ajax Kick Off >PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36